Nowe kierunki objęte porozumieniem code-share to Kraków i Katania

-Umowa obejmuje obecnie 81 kierunków, zapewniając pasażerom szeroki wybór połączeń przez Dubaj

-Od początku porozumienia skorzystało na nim ponad 165 tys. pasażerów

 

W tym roku linie Emirates i flydubai zaoferują swoim pasażerom jeszcze więcej połączeń dzięki planowanym nowym lotom do Krakowa (od 8 kwietnia) i włoskiej Katanii (od 13 czerwca). Obaj dubajscy przewoźnicy zapewniają pasażerom szeroki wybór lotów w ramach porozumienia code-share, które obecnie obejmuje 81 kierunków i ciągle się rozszerza. 

 

Początkowo umowa dotyczyła lotów do 29 miast, jednak bardzo szybko ofertę powiększono ze względu na rosnące zainteresowanie pasażerów, którzy odkryli korzyści m.in. częstszych lotów, szerszego wyboru kierunków na całym świecie w ramach jednego biletu, wygodniejszej odprawy bagażowej i sprawnej przesiadki na lotnisku w Dubaju.

 

W ciągu dwóch miesięcy, odkąd 29 października ubiegłego roku odbył się pierwszy lot w ramach porozumienia code-share, skorzystało z niego ponad 165 tys. pasażerów.

 

Lista kierunków objętych umową Emirates i flydubai znajduje się na stronie internetowej Emirates.

 

Wygodna podróż

 

Emirates i flydubai w dalszym ciągu będą zapewniać pasażerom ofertę odzwierciedlającą unikalne cechy obu marek. Przy rezerwacji łączonej w ramach porozumienia code-share pasażerowie Emirates w cenie biletu na loty obsługiwane przez flydubai otrzymają posiłki i limity bagażu rejestrowanego obowiązujące w Emirates w klasie biznes i ekonomicznej.

 

Niezwykle nowoczesny hub lotniskowy w Dubaju gwarantuje sprawną przesiadkę, a dzięki nowej umowie pasażerowie skorzystają na krótszym, wynoszącym 120 minut minimalnym czasie na przesiadkę między terminalem 3 używanym przez Emirates a terminalem 2 flydubai.

 

Więcej korzyści w programie lojalnościowym

 

Członkowie programu Emirates Skywards zdobywają punkty Skywards Miles i Skywards Tier Miles na trasach objętych porozumieniem code-share zgodnie z dotychczasowymi zasadami programu lojalnościowego Skywards.

 

Oprócz standardowych limitów bezpłatnego bagażu rejestrowanego Emirates, członkowie programu Skywards Premium mogą liczyć na dodatkowe limity bagażu rejestrowanego do 20 kg (członkostwo Platinum), 16 kg (Gold) i 12 kg (Silver) na trasach obsługiwanych przez flydubai w ramach umowy code-share.

 

Członkowie programów Skywards Silver, Gold i Platinum podróżujący na wspomnianych trasach będą mogli korzystać ze stanowisk odprawy flydubai dla klasy biznes, a ich bagaż zyska status priorytetowy.

 

W przyszłości przewoźnicy ogłoszą szczegóły dotyczące dodatkowych korzyści dla członków ich programów lojalnościowych.