Internetowa baza domów wakacyjnych atraveo poszerzyła swoją ofertę o wyjątkowe rodzaje kwater i oferuje obecnie 13 latarni morskich na chorwackim wybrzeżu zapewniających wyjątkowe wakacyjne wrażenia.

Latarnie morskie pochodzą naczęściej z XIX wieku i do dzisiaj są jeszcze czynne. Chorwacja wpadła na pomysł, aby udostępnić te wyjątkowe budowle turystom jako kwatery turystyczne, dlatego też latarnie te zostały odrestaurowane i zaopatrzone w potrzebne na wakacyjny pobyt wyposażenie. Wakacyjni goście zamieszkują z reguły te kiedyś najczęściej prosto urządzone mieszkania latarni morskich. Ceny najmu za tydzień zaczynają się od 343 euro.

Latarnie morskie znaleźć można wzdłuż całego chorwackiego wybrzeża – zarówno na lądzie jak i na dużych i małych wyspach na Adriatyku. Niektóre znajdują się nawet na środku morza na odosobnionych wyspach skalnych. Tak położona jest latarnia Porer wzniesiona w 1833 roku kilka kilometrów od wybrzeża Istrii na okrągłej wyspie o średnicy prawie 80 metrów. Wakacyjni goście odbierani są tutaj łodzią przez latarnika będącego na służbie i przewożeni do wieży.Inną atrakcją jest latarnia na małej kamienistej wyspie Vela Palagruža, która rozciąga się na Adriatyku w połowie trasy między Włochami a Chorwacją. Najwyższy punkt na wyspie to stojąca tam latarnia, z której można podziwiać niezapomnianą panoramę 360 stopni na morze.

Kwatery takie jak latarnie morskie zajmują oczywiście segment niszowy, który przemawia przede wszystkim do turystów indywidualnych i tych skłonnych do ekstrawagancji. Niemniej jednak atraveo jest przekonane o tym, że te wyjątkowe kwatery pokażą wyraźnie, jak duże spektrum kryje się w produkcie jakim jest dom wakacyjny.

Inne ciekawe kwatery znaleźć można między innymi wśród pomysłów atraveo na wyjazd: www.atraveo.pl/pomysły_na_podróż