6 grudnia br. o godzinie 17:00 w Łazienkach Królewskich zabłysną tysiące kolorowych świateł. Imponująco rozświetlone bramy Muzeum wskażą drogę ku nastrojowo udekorowanej Alei Chińskiej, na której Zwiedzający spotkają świetliste postaci.

Całości dopełni pięknie udekorowana choinka, rozświetlająca taras przed Pałacem na Wyspie. Mecenasem iluminacji jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Ogrody Łazienek Królewskich rozbłysną świątecznym blaskiem od 6 grudnia br. do 10 lutego 2015 roku. Iluminacja świetlna i stylowe dekoracje podkreślą wyjątkowy charakter i historię tego miejsca. Trasa świątecznego spaceru będzie wiodła od bramy znajdującej się przy ul. Agrykola, wzdłuż Alei Chińskiej, do bramy przy ulicy Gagarina. Na Alei Chińskiej zwiedzającym będą towarzyszyły imponujących rozmiarów, świetliste postaci dworzan w strojach z epoki króla Stanisława Augusta. Świątecznego blasku dopełnią eleganckie przywieszki umieszczone w przestrzeni ogrodu. Na rodziny z dziećmi czeka szczególna atrakcja – na tarasie Pałacu na Wyspie stanie pięciometrowa, żywa choinka, ozdobiona światłem i bombkami.

– Cieszymy się, że iluminacja świąteczna zagości w Łazienkach Królewskich. Przygotowaliśmy świetlną niespodziankę, która pozytywnie zaskoczy mieszkańców i turystów – mówi Tadeusz Zielniewicz, Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie.

Mecenasem iluminacji świątecznej w Łazienkach Królewskich jest PGE Polska Grupa Energetyczna, która aktywnie włącza się w sponsoring ważnych i wartościowych wydarzeń kulturalnych. Stawiając na projekty innowacyjne, mające walor edukacyjny oraz wywołujące pozytywne emocje, w minionym roku PGE wsparła m.in. najnowszy film Jana Komasy „Miasto 44”, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, OFF Festival, Muzyczny Festiwalu w Łańcucie oraz Festiwal Inne Brzmienia. PGE jest także Mecenasem Roku Filharmonii Narodowej.

W okresie 6 grudnia br. – 10 lutego 2015 r. ogrody Muzeum Łazienki Królewskie będą otwarte dla Zwiedzających aż do godziny 22:00. Wstęp wolny.

Wszystkich Gości zachęcamy do zabrania ze sobą aparatów fotograficznych – magiczna i unikalna sceneria ogrodu będzie stanowiła doskonałe tło sesji zdjęciowej.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl,
na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie