Pierwszy na świecie LEGOLAND – park rozrywki poświęcony kultowym klockom LEGO® powstał w duńskim Billund. W 2018 roku będzie świętować już 50. urodziny! Z tej okazji planowane są niesamowite atrakcje, a najważniejszą i najbardziej spektakularną jest rozbudowa ulubionej przez gości części – miasteczka LEGOREDO® Town o nową kolejkę górską dla najmłodszych. Dodatkowo klasyczna przejażdżka kajakowa, LEGO® Canoe również zostanie poddana gruntownej przebudowie, aby zagwarantować dzieciom jeszcze więcej rozpryskujących się fal i emocji. Powiększone będzie także główne wejście do parku i zostaną dodane nowe modele z klocków LEGO®

 

LEGOREDO TOWN to miasteczko wzorowane na Dzikim Zachodzie. Jedną z atrakcji jest Nawiedzony Dom, w którym straszy, Kopalnia Złota oraz LEGO Canoe, czyli spływ prawdziwymi indiańskimi kanu. Już teraz teren LEGOREDO Town został powiększony do 2500 m2. Do czasu otwarcia LEGOLANDU w nowym sezonie w 2018 roku, na tym obszarze pojawi się nowa, wspaniała atrakcja dla dzieci – roller coaster zwany Den Flyvende Orn (Latający Orzeł). Dodatkowo kompletnej renowacji zostanie poddane LEGO Canoe, które obok nowej kolejki górskiej będzie główną atrakcją zmodernizowanego miasteczka.

 

– LEGOREDO Town to uosobienie starego LEGOLANDU, który według niektórych nie powinien zmieniać się przez kolejne lata. My jednak chcemy iść do przodu i na nasze pięćdziesiąte urodziny postanowiliśmy wyremontować ukochaną starą część oraz rozszerzyć ją o nowe atrakcje – mówi Christian Woller, Managing Director w LEGOLAND Billund.

 

Roller coaster Den Flyvende Orn (Latający Orzeł) będzie mknął przez niesamowity krajobraz inspirowany Górami Skalistymi, a goście doświadczą emocjonującego mrowienia w brzuchu na szczytach nowej kolejki. Najpierw wzniosą się na wysokość 11 metrów ponad szczyt Orneklippen (The Eagle Rock), skąd będą mogli ujrzeć orlicę doglądającą swoich piskląt w ogromnym gnieździe. Następnie pomkną w dół, mijając jeziora i zwierzęta zbudowane z klocków LEGO.

 

Znacznie więcej klocków LEGO

 

W 2018 przebudowie poddane będzie też główne wejście do parku i wiele fasad budynków, zyskując nowe kolory. Przed oficjalnym otwarciem i rocznicą przypadającą na 24 marca, gości przed wejściem do parku będzie witać również gigantyczny, czerwony dinozaur.

 

– Chcemy, by nasi goście czuli się przesiąknięci niesamowitą atmosferą świata LEGO zaraz po przybyciu do parku. Właśnie tak ważne są dla nas pierwsze wrażenia odwiedzających. Dzieci powinny odczuć, że ich bohaterowie LEGO urośli do gigantycznych rozmiarów, a oni stoją między nimi – stwierdza Christian Woller.

 

Urodzinowy rekord na skalę światową?

 

Urodziny w LEGOLANDZIE to także inne wydarzenia.

 

– Planujemy pobić rekord i zbudować najwyższą wieżę z klocków LEGO wraz z naszymi gośćmi w czerwcu. Serdecznie zapraszamy – mówi Christian Woller.

Więcej informacji:

 

http://www.legolandbillundresort.dk/en/

www.LEGOLAND.dk