Linie Emirates poinformowały o planowanym otwarciu siódmego codziennego połączenia Dubaj-Bangkok 1 lipca br.


Dodatkowe loty będą realizowane przez samolot Boeing 777-300ER – pomogą one zaspokoić rosnące zapotrzebowanie pasażerów na trasie i umocnią pozycję Tajlandii jako popularnego kierunku biznesowego i turystycznego. Tym samym Bangkok stanie się, obok Kuwejtu i Dohy, jednym z najczęściej obsługiwanych kierunków w siatce połączeń Emirates.


Nowe połączenie uzupełni dotychczasowe cztery codzienne loty realizowane przez samoloty A380 i dwa codzienne loty obsługiwane przez Boeinga 777, zwiększając liczbę połączeń na trasie Dubaj-Bangkok do 49 tygodniowo i zapewniając dodatkowe oferowanie w postaci 2 520 miejsc i 134 ton cargo w obie strony, co jeszcze bardziej ułatwi podróż i handel między Tajlandią a miastami z globalnej siatki Emirates.


Pasażerów Emirates obsługuje wielonarodowy personel pokładowy, a posiłki przyrządzają dla nich najlepsi szefowie kuchni. Ponadto na pokładzie znajduje się wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej ice, który oferuje dostęp do 2,5 tysiąca kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, grami, audiobookami i muzyką, dzięki czemu od 11 lat z rzędu nagradzany jest tytułem najlepszego systemu rozrywki pokładowej w rankingu Skytrax.


Od 1 lipca nowy rejs nr EK350 z Dubaju będzie realizowany codziennie o 19:50 z lądowaniem na lotnisku Suvarnabhumi International następnego dnia o 5:10*. Dogodna godzina wylotów umożliwi podróżującym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bliskiego Wschodu wczesne przybycie do Bangkoku i tym samym zapewni im cały dzień na załatwienie spraw służbowych czy rekreację. Ponadto połączenie pozwoli na przesiadkę do wielu miast w regionie w ramach porozumienia code-share Emirates z Bangkok Airways.

 

Od 2 lipca lot powrotny nr EK351 z Bangkoku zaplanowano na 6:35 z lądowaniem w Dubaju o 9:50 tego samego dnia**. Umożliwi on dogodną podróż do wielu kierunków w Europie, takich jak Londyn, Frankfurt, Lizbona, Stambuł, Madryt czy Barcelona.


Podobnie jak na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom przysługiwać będą wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.


* Rozkład lotów od soboty do wtorku. Loty EK350 z Dubaju realizowane od środy do piątku zaplanowano na godzinę 19:50 z lądowaniem na lotnisku Suvarnabhumi International następnego dnia o 5:20.

** Rozkład lotów od niedzieli do środy. Loty EK351 z Suvarnabhumi International realizowane od czwartku do soboty zaplanowano na godzinę 6:45 z lądowaniem w Dubaju o 9:50.