Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates i International Humanitarian City (IHC), największe na świecie centrum pomocy humanitarnej i rozwiązań kryzysowych, zawarły porozumienie. Podpisał je Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President Cargo i Giuseppe Saba, dyrektor generalny International Humanitarian City.

Partnerstwo między podmiotami plasuje Dubaj jako miejsce, z którego sprawnie dostarczana jest pomoc, zwłaszcza w sytuacjach kryzysów humanitarnych.

Zgodnie z postanowieniami protokołu Emirates SkyCargo i IHC będą pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami logistycznymi, aby sprawnie wykonywać operacje ratownicze. IHC zwróci się również do Emirates SkyCargo jako przewoźnika lotniczego pierwszego wyboru w zakresie transportu pilnie potrzebnych materiałów. Ponadto obie organizacje będą dzielić się wiedzą i wdrażać najlepsze praktyki dotyczące transportu specjalistycznego ładunku w ramach akcji ratunkowych.

Jesteśmy przewoźnikiem o silnym poczuciu odpowiedzialności społecznej. Przez lata Emirates SkyCargo wykonały szereg lotów i przewoziły ładunki w imieniu International Humanitarian City, niosąc pomoc podczas katastrof humanitarnych na całym świecie. Nasze ostatnie wsparcie odbyło się w odpowiedzi na następstwa eksplozji w Bejrucie. Dziś umacniamy nasze partnerstwo i opracowujemy platformę, która umożliwi bardziej spójną i jeszcze szybszą reakcję w przypadku potrzeby niesienia pomocy, a także ułatwi rozwój solidnych i innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Nasza flota samolotów szerokokadłubowych i globalna siatka z hubem w Dubaju będzie wspierała działania International Humanitarian City skierowane do potrzebujących społeczności na całym świecie – powiedział Nabil Sultan.

Chciałbym wyrazić wdzięczność liniom Emirates SkyCargo za ich dotychczasowe wsparcie dla IHC i społeczności. Szczególne podziękowania kierujemy do zarządu Emirates za inicjatywę podjętą po wybuchu w Bejrucie, za wsparcie Libańczyków licznymi transportami powietrznymi w bardzo korzystnych cenach. Mam zaszczyt podpisać niniejszy dokument będący kamieniem milowym dla naszej dalszej współpracy. Jest ona czymś więcej niż wykorzystaniem zasobów lotniczych i dużego zasięgu Emirates SkyCargo. Wysokie standardy i jakość świadczonych usług przewoźnika będą w dalszym ciągu ulepszać mechanizmy reagowania kryzysowego kierowanego do społeczności IHC, wspólne działania umożliwią nam współpracę na rzecz One Humanity – powiedział Giuseppe Saba

W sierpniu linie Emirates podjęły inicjatywę humanitarną, tworząc most lotniczy między Dubajem a Bejrutem, aby ułatwić transport najpotrzebniejszych materiałów po eksplozjach w porcie w Bejrucie. Emirates nadal współpracują z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, w tym z IHC, która jest również wspierana przez darowizny pieniężne i w postaci mil Emirates Skywards za pośrednictwem Emirates Airline Foundation.

O Emirates SkyCargo

Emirates SkyCargo dzięki swoim lotom towarowym na sześciu kontynentach jest globalnym dostawcą podstawowych towarów i pośrednikiem w handlu międzynarodowym. Podczas pandemii COVID-19 linie Emirates SkyCargo szybko zareagowały, budując sieć globalnych miejsc docelowych dla ładunków, służąc jako niezawodny przewoźnik dla szeregu towarów, od pilnie potrzebnych środków ochrony osobistej, materiałów medycznych, leków, żywności, po inne niezbędne towary. Obecnie Emirates SkyCargo obsługują cotygodniowe regularne loty do ponad 120 miejsc docelowych w swojej flocie szerokokadłubowej, składającej się m.in. z 11 Boeingów 777-F.

O International Humanitarian City

Założona w 2003 roku IHC jest jedynym organem non-profit Free Zone Authority i składa się z ok. 80 członków organizacji humanitarnych i firm handlowych. IHC i jej społeczność opracowała specjalne projekty, takie jak bank danych Humanitarian Logistics, studio Flash Media i nawiązały współpracę z instytucją akademicką, która zajmuje się innowacjami i transferem wiedzy w celu przygotowania przyszłych pracowników humanitarnych. www.ihc.ae