Na pokładach samolotów Emirates dostępna jest już najnowsza seria maskotek Fly with Me Animals dla niemowląt i małych dzieci, a także specjalne zestawy podróżnika Fly with Me Lonely Planet dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Nowe zabawki są zwiastunem zbliżającego się sezonu świątecznego. 


Fly with Me Animals Emirates to nowa linia zabawek dla dzieci, która zastąpi popularną kolekcję Fly with Me Monsters. Maskotki przeznaczone są dla niemowląt i dzieci do 8. roku życia i mają za zadanie zarówno bawić, jak i uczyć. Każda postać reprezentuje określony region świata i pozwala dzieciom dowiedzieć się więcej na temat środowiska, z którego pochodzi.

Już teraz na najmłodszych pasażerów podróżujących na pokładach samolotów Emirates czeka czterech nowych „towarzyszy podróży”: lew Lewis z Afryki, panda Peek U z Chin, małpka Enrico z Ameryki Południowej i wielbłądzica Leila z Bliskiego Wschodu. Co sześć miesięcy do kolekcji będą dołączać kolejne cztery zwierzaki. 

Dostępne są trzy warianty zabawek: Travel Buddy z plastikowym zapięciem, dzięki któremu zabawkę można powiesić w samochodzie, na wózku czy w łóżeczku, Carry Buddy, maskotka i koc w jednym, a także Magnetic Sketcher, czyli szkicownik magnetyczny, który pomaga rozwijać kreatywność.

Poza tym zwierzęta trafiły na strony magazynu pokładowego Fly With Me. Czasopismo z łamigłówkami jest adresowane do najmłodszych pasażerów Emirates.

Każdego roku naszymi liniami podróżują ponad 4 miliony dzieci, które są dla nas bardzo ważną grupą klientów. Wiemy, jak dużym wyzwaniem jest dla rodziców zagospodarowanie czasu dzieci i zapewnienie im rozrywki podczas lotu. Zadbaliśmy o każdy aspekt podróży, od zabawek i rozrywki dla najmłodszych, poprzez specjalne menu pokładowe, po stanowiska odprawy dla rodzin. Robimy wszystko, aby zapewnić rodzinom jeszcze większą wygodę podróży – powiedział Adel Al Redha, Executive Vice President i Chief Operations Officer Emirates.

Oprócz kolekcji Fly with Me Animals, linie Emirates, we współpracy z Lonely Planet, stworzyły specjalne zestawy małego podróżnika. Przygotowane zostały cztery wersje zestawów – dwa specjalnie zaprojektowane plecaki w stylu retro i dwie torby chłodzące. Co 12 miesięcy zestawy będą zmieniane.

W każdym znajdują się inne przedmioty, które mają obudzić w młodych podróżnikach ducha przygody, wśród nich składane mapy świata, dzienniki z podróży, plastikowe bidony, karty z ciekawostkami na temat świata i różnorodne książki edukacyjne dostępne wyłącznie w samolotach przewoźnika.

Rodziny podróżujące z Emirates mogą spodziewać się kolejnych atrakcji pod koniec roku, w tym nowej kolekcji kartek dla dzieci z życzeniami na szczególne okazje oraz nowych wzorów filmów do aparatu Polaroid, przy pomocy którego personel pokładowy uwieczni szczególne chwile w podróży.

Szczególną uwagę przewoźnik poświęcił też posiłkom podawanym na pokładzie. Specjalne menu dla dzieci w wieku od dwóch do 12 lat będzie serwowane na nowych tacach z wizerunkami personelu pokładowego i pilotów Emirates.

Ponadto młodzi pasażerowie Emirates mają do dyspozycji wielokrotnie nagradzany system rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen, który oferuje ponad 25 kanałów z programami dla dzieci i ponad 40 klasyków Disneya. Przewoźnik wprowadził ostatnio specjalnie zaprojektowane, mniejsze słuchawki, które są wygodne i kolorowe, a jednocześnie zapewniają świetną jakość dźwięku.

Linie Emirates dbają o komfort podróżujących rodzin również przed odlotem, oferując im między innymi specjalne stanowiska odprawy w Dubaju i przyspieszoną procedurę wejścia na pokład na wszystkich lotniskach. Ponadto w poczekalniach Emirates pojawią się także dwa wyjątkowe warianty maskotek Fly with Me Animals: Cuddle Buddy, kocyk dla niemowląt oraz blaszane pudełka Fly with Me Animals z magnesami i grami edukacyjnymi dla małych podróżników. Poza tym starsze dzieci otrzymają niezwykłe pudełka Fly with Me Lonely Planet. Oprócz wspomnianych zabawek i zestawów dzieci będą miały do dyspozycji specjalną strefę zabawy z automatami do gier i stanowiskami PlayStation w poczekalniach dla pasażerów klasy pierwszej i biznes w Dubaju.