Hotel Focus Łódź, należący do polskiej sieci Focus Hotels, otrzymał prestiżowe wyróżnienie w plebiscycie Hotel Roku 2015, organizowanym przez serwis HRS, magazyn Forbes oraz portal Wirtualna Polska. Obiekt zdobył pierwsze miejsce w kategorii Business Tariff wśród hoteli sieciowych.

Plebiscyt Hotel Roku organizowany jest już po raz czwarty  przez firmę HRS, w tym roku wspólnie z magazynem Forbes oraz serwisem Wirtualna Polska. W konkursie głosują goście hotelowi, wybierając najlepsze ich zdaniem obiekty w Polsce w dziewięciu kategoriach. Do tegorocznej edycji zostało nominowanych aż 108 hoteli, zarówno sieciowych jak i niezależnych.
Łódzki hotel Focus, zdobył pierwsze miejsce w nowej kategorii Business Tariff wśród hoteli sieciowych. Kategoria ta jest nowością tegorocznego konkursu, a nominowane do niej były najlepsze hotele biznesowe oferujące klientom firmowym specjalne rabaty oraz udogodnienia.  
Uroczyste rozstrzygnięcie plebiscytu Hotel Roku 2015 odbyło się 29 maja 2015 roku podczas wieczornej gali w Warszawie. W imieniu Focus Hotels, nagrodę odebrał Łukasz Płoszyński – członek zarządu Sieci.
– Jest nam bardzo miło, że obiekt należący do Focus Hotels zdobył uznanie Klientów i ekspertów branżowych w tak prestiżowym plebiscycie. Takie momenty utwierdzają nas w przekonaniu, że przyjęta przez nas strategia rozwoju jest właściwa, a jej realizacja daje ponadprzeciętne efekty. Dynamiczny rozwój naszej sieci pozwala nam patrzeć z optymizmem w przyszłość i wierzymy w kolejne sukcesy w przyszłych edycjach konkursu – mówi Łukasz Płoszyński z Focus Hotels.
Wyjątkowym walorem hotelu Focus w Łodzi jest to, że znajduje się on w odrestaurowanym budynku dawnej fabryki bawełny Juliusza Kindermanna z 1890 roku, wpisanej do rejestru zabytków. Istotna jest także jego centralna lokalizacja – zaledwie 10 minut spacerem od ul. Piotrkowskiej. Obiekt oferuje gościom 110 komfortowych i gustownie urządzonych pokoi o największej powierzchni w mieście –nawet do 42 m2. Do dyspozycji jest również duża restauracja oraz siłownia i sauna, które czynne są przez całą dobę. W hotelu znajdują się także cztery nowocześnie wyposażone sale konferencyjne oraz 3 pokoje konferencyjne, które mogą być miejscem nie tylko spotkań biznesowych czy szkoleń, ale także imprez okolicznościowych. Na terenie całego obiektu dostępny jest szybki bezprzewodowy Internet, a w hotelowym lobby można korzystać z komputerów oraz drukarki.

***

Focus Hotels S.A. to prężnie rozwijająca się sieć nowoczesnych hoteli biznesowych w Polsce. Obiekty należą do klasy ekonomicznej i charakteryzują się wysoką jakością świadczonych usług. Właścicielem spółki jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupa Kapitałowa Immobile S.A.
Aktualnie w skład sieci wchodzą obiekty hotelowe w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie oraz Inowrocławiu. Jako miejskie hotele biznesowe prezentują nowy standard w swojej kategorii. Każdy z nich posiada zaplecze konferencyjne wyposażone w wysokiej klasy sprzęt użytkowy, saunę oraz siłownię.

Wyróżnikiem sieci jest darmowe Wi-Fi na terenie całego obiektu, nieograniczony dostęp do sauny i siłowni, kawa i kanapka na drogę gratis oraz bezpłatny nocleg dla dzieci i młodzieży do lat 18 w pokoju z rodzicami.
www.focushotels.pl