LOT uruchamia nowe połączenie do Göteborga, czyli drugiego największego miasta w Szwecji. Tym samym polski przewoźnik wzmacnia swoją obecność w krajach skandynawskich. Od dziś rejsy na tej trasie będą wykonywane aż sześć razy w tygodniu. Jest to już 40. połączenie uruchomione przez LOT od początku 2016 r

 

Rejsy do Göteborga są wykonywane przez LOT wspólnie z Nordiką, czyli estońskim narodowym przewoźnikiem, z którym polska linia współpracuje od listopada 2015 roku. Do Göteborga rejsy odbywają się sześć razy w tygodniu na pokładach samolotów Bombardier CRJ900, a pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy: biznes, premium i ekonomiczną.

 

Otwierając połączenie do drugiego miasta w Szwecji, LOT umacnia pozycję w krajach skandynawskich, oferując pasażerom podróżującym z regionu podróżujących w celach biznesowych i turystycznych dostęp do pełnej gamy połączeń do Europy Wschodniej i Centralnej. 

 

Loty z Göteborga do Warszawy odbywają się codziennie z wyjątkiem niedziel według następującego rozkładu:

 

LO 496 GOT WAW 08:00 – 09:40

 

Rejsy z Warszawy do Göteborga będą wykonywane przez cały tydzień z wyłączeniem sobót w godzinach:

 

LO 495 WAW GOT 19:50 – 21:30

 

„Szwecja jest dziś najszybciej rozwijającą się gospodarką spośród wszystkich krajów skandynawskich. Analizy rynkowe wyraźnie pokazują, że w ciągu  ostatnich lat znacznie wzrósł potencjał ruchu pasażerskiego z i do tego kraju. Od dzisiaj LOT zapewni Göteborgowi najlepszą ofertę połączeń do Europy Środkowo-Wschodniej, czyniąc Warszawę węzłem przesiadkowym dla pasażerów pragnących wybrać się z zachodniej części Szwecji do  Lublany, Belgradu, Zagrzebia, Pragi, Budapesztu a także np. na Ukrainę i do Rumunii” – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

 

Dzięki współpracy LOT-u z Nordiką pasażerowie z Göteborga zyskują także nowe połączenie ze stolicą Estonii Tallinem, które będzie realizowane sześć razy w tygodniu. Rejsy również wykonuje nowoczesny Bombardier CRJ900, ten sam, który połączy Göteborg z Warszawą.

 

„Göteborg to kolejny kierunek LOT-u, który otwieramy dzięki unikalnej synergii płynącej z naszej współpracy z przewoźnikiem z Estonii. Ten sam samolot, który będzie latał z Tallina do Göteborga obsłuży również połączenie do Warszawy. To z kolei przekłada się na niskie koszty operacyjne, a więc możliwość zaoferowania naszym pasażerom atrakcyjnych cen biletów” – dodaje Adrian Kubicki.

 

Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od 2016 r. W tym czasie przewoźnik uruchomił najwięcej połączeń sposród wszystkich linii w Europie. Znalazły się wśród nich rejsy z Warszawy np. do Los Angeles, Newark, Seulu i Tokio oraz z Krakwa do Chicago. W maju przyszłego roku LOT planuje uruchomienie bezpośrednich lotów z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. 

 

Bilety na rejsy do Göteborga są dostępne w sprzedaży we wszystkich kanałach LOT, w tym na stronie lot.com, LOT Travel, LOT Contact Center i u agentów.