Lufthansa Group znacząco rozwinie swoją ofertę długodystansowych połączeń turystycznych oferowanych z portów lotniczych we Frankfurcie i w Monachium. Po sukcesie Edelweiss Air w Zurychu i rozpoczęciu przez Eurowings obsługi pierwszych rejsów długodystansowych z Monachium, zostaną zaoferowane nowe kierunki z Frankfurtu oraz zwiększy się ilość połączeń ze stolicy Bawarii. Samoloty Eurowings zaczną startować z metropolii nad Menem jesienią 2019 roku. 

 

  • Pierwsza w historii obecność Eurowings na lotnisku we Frankfurcie od października.
  • Lufthansa wesprze marketing oraz sprzedaż biletów na nowe połączenia.
  • Codzienne rejsy Eurowings z Monachium do Bangkoku uzupełniają ofertę Lufthansy.
  • Harry Hohmeister: „Lufthansa wraz z Eurowings będzie kształtować przyszłość turystki”.
  • Thorsten Dirks: „Łączymy zalety Lufthansy i Eurowings”.

 

Pierwszym krokiem będzie uruchomienie przez Eurowings połączeń pomiędzy Frankfurtem a popularnymi kierunkami urlopowymi – wyspami Mauritius i Barbados. Będą one uwzględnione w zimowym rozkładzie rejsów, który wejdzie w życie w październiku 2019 roku. Następnym kierunkiem będzie miasto Windhuk w Namibii, a planowane są już kolejne destynacje. Bilety na wszystkie wymienione rejsy będzie można rezerwować od 13 marca 2019 roku. Dodatkowe informacje będzie można znaleźć na stronach lufthansa.com, eurowings.com lub kontaktując się z biurem obsługi klienta Lufthansy pod numerem telefonu +49 69 86 799 799 (koszt połączenia według taryfy operatora). Bilety można zarezerwować również w partnerskich biurach podróży. Na przykład bilet na podróż w obie strony z Windhuk można zarezerwować już od 599 euro, wliczając w to wszystkie dodatkowe opłaty.

 

Już od początku sezonu letniego w 2018 roku Eurowings oferuje połączenia z Monachium do kierunków turystycznych. Z wejściem w życie rozkładu rejsów na sezon zimowy 2019/2020, liniami Eurowings będzie można bezpośrednio dolecieć ze stolicy Bawarii do Bangkoku w Tajlandii. Planowane są także kolejne połączenia z Monachium.

 

“Już teraz Lufthansa Group jest jednym z najchętniej wybieranych przewoźników w Europie przez podróżnych planujących wakacyjne wyjazdy. Popyt szybko rośnie, zwłaszcza w naszym regionie. Odpowiadamy na ten wzrost poprzez wprowadzenie nowych rejsów z Frankfurtu i poszerzenie oferty w Monachium. To umocni naszą pozycję. Połączenia Lufthansy przewożące pasażerów do Frankfurtu i Monachium oraz bogata oferta dalszych połączeń z tych portów lotniczych oferują im dostęp do najpiękniejszych zakątków na ziemi” – powiedział Harry Hohmeister, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG i Chief Commercial Officer Network Airlines. Lufthansa, dzięki swojej globalnej pozycji i sprawdzonym procedurom, wesprze działania marketingowe na rzecz nowych połączeń długodystansowych oferowanych przez Eurowings. „Udowodniliśmy, że umiemy centralnie i skutecznie zarządzać wieloma markami i portami. Zamierzamy wykorzystać tę siłę w branży turystycznej”, podkreśla Hohmeister.

 

Jest to kolejny krok zacieśniający współpracę Lufthansy i Eurowings na największym niemieckim lotnisku: „Dobrym strategicznie posunięciem dla grupy jest połączenie we Frankfurcie zalet dwóch linii lotniczych, których obecność tam jest najsilniejsza. W przyszłości, na lotnisku we Frankfurcie będziemy łączyć atrakcyjne dla turystów i rodzin ceny oferowane przez Eurowings z siłą sprzedaży i marketingu Lufthansy”, powiedział Thorsten Dirks, członek zarządu Deutsche Lufthansa AG i CEO Eurowings. „Dzięki temu grupa będzie sukcesywnie rozwijać swoją ofertę, by sprostać potrzebom stale rozwijającego się na największym niemieckim lotnisku segmentu turystycznego”, dodał Dirks.

 

Rozwijając się, Eurowings będzie wykorzystywać siedem Airbusów A330 (do 310 miejsc) – część floty, którą obsługuje Sun Express Deutschland. Dostępność miejsc zostanie równomiernie rozłożona pomiędzy porty lotnicze we Frankfurcie i w Monachium.