Rowerzyści, jak wszyscy aktywni użytkownicy dróg, powinni myśleć o swoim bezpieczeństwie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Europ Assistance Polska przygotowała unikalną ofertę ubezpieczenia rowerowego – Pomoc Rowerowa. Pakiet assistance, chroniący zarówno zdrowie cyklistów, jak i ich sprzęt, gwarantuje pomoc w razie nagłej awarii lub wypadku. Ubezpieczenie, które dostępne jest w bardzo przystępnej cenie zakupić można przez Internet na stronie www.pomoc-rowerowa.pl.

Polacy to zagorzali cykliści – według raportu CBOS, w wolnym czasie na rowerze jeździ 51% rodaków. Mimo, że naszym miastom  wciąż daleko do Amsterdamu, Kopenhagi czy Utrechtu, rynek rowerowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W 2013 roku Polacy kupili ponad milion rowerów – więcej niż samochodów osobowych. W Europie średnio na 100 mieszkańców przypada 46 jednośladów (w Danii 96, Holandii 79, Niemczech 53). W Polsce własny rower ma dopiero co czwarty mieszkaniec, ale systemy rowerów miejskich biją rekordy popularności – w Warszawie Veturilo może pochwalić się już dwoma milionami wypożyczeń. Rowerowy boom to nie tylko efekt aktywnego trybu życia czy świadomości ekologicznej. Z raportu CBOS z września 2013 r. wynika, że aż 70% Polaków,  sport – w tym jazdę na rowerze – uprawia przede wszystkim dla zdrowia. A co szósty Polak przesiada się na rower z konieczności, wybierając go jako szybszy środek komunikacji.

Rozbudowa – jeszcze słabo rozwiniętej – infrastruktury jest elementem, na który rowerzyści nie mają wpływu. Mogą jednak przedsięwziąć odpowiednie działania, w kwestiach związanych z bezpieczeństwem na drodze. Rowerzyści nie mają obowiązku ubezpieczania się, a przecież są narażeni na wiele niebezpieczeństw tj. uszkodzenie roweru, wypadek, kolizję czy kradzież. W tym celu Europ Assistance wprowadziła do oferty innowacyjny produkt ochrony rowerów oraz ich właścicieli Pomoc Rowerowa.

 

Awaria roweru to nie problem
Assistance rowerowy zapewnia profesjonalną i kompleksową pomoc w razie awarii lub uszkodzenia roweru, nieszczęśliwego wypadku lub kradzieży z włamaniem. Rowerzyści mogą liczyć na transport jednośladu z miejsca zdarzenia do najbliższego serwisu lub miejsca zamieszkania (maksymalnie do 50 km), a w razie kolizji z udziałem roweru ubezpieczenie pokryje koszty związane z jego naprawą lub  zakupem nowego sprzętu. Pomoc Rowerowa obejmuje również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku dojdzie do uszkodzenia mienia lub uszczerbku na zdrowiu osób trzecich.

 

Natychmiastowa pomoc medyczna
Rowerzystom objętym ubezpieczeniem Pomoc Rowerowa przysługuje także bogaty pakiet pomocy medycznej – transport medyczny, organizacja i pokrycie kosztów wizyty u lekarza specjalisty, rehabilitacji i spotkania z psychologiem, a także organizacja operacji. Do dyspozycji jest także całodobowa  infolinia. Pod dedykowanym numerem telefonu, cykliści mogą uzyskać informacje na temat cen rowerów i akcesoriów, adresów serwisów i sklepów rowerowych oraz zarezerwować bilety na wybrane wydarzenia sportowe.

Regularny koszt polisy Pomoc Rowerowa, obejmującej nie tylko pomoc techniczną, ale też szeroki wachlarz usług medycznych, OC, NNW oraz całodobową obsługę telefoniczną, to 149 zł rocznie. Jednak do końca maja ubezpieczenie dostępne będzie w promocyjnej cenie 119 zł. Dodatkowym atutem ubezpieczenia oferowanego przez Europ Assistance jest brak konieczności posiadania ubezpieczenia przy sobie w razie zdarzenia – wystarczy numer polisy, który rowerzysta otrzymuje smsem. Produkt Pomoc Rowerowa jest dostępny od maja 2014 roku, a dodatkowym jego atutem jest prosty i szybki proces zakupu za pośrednictwem strony www.pomoc-rowerowa.pl