Wojewoda Małopolski Jerzy Miller oraz Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang wzięli udział w konferencji prasowej dotyczącej organizacji 72.

Tour de Pologne w województwie małopolskim. Po konferencji w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz wojewódzkich, miast etapowych, policji i straży pożarnej, na którym omawiano szczegóły organizacyjne.

Trasa 72. Tour de Pologne w dużej części będzie przebiegała przez województwo małopolskie. W tym regionie odbędą się cztery etapy tegorocznego wyścigu. To ogromny zaszczyt dla naszego województwa. W ciągu kilku dni możemy się pochwalić pięknymi krajobrazami, wspaniałymi zabytkami i uśmiechami mieszkańców. Wspólnie z marszałkiem województwa Markiem Sową zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców – powiedział Wojewoda Małopolski Jerzy Miller.

Tour de Pologne to nie tylko rywalizacja sportowa na najwyższym poziomie, ale również doskonała forma promocji Polski i jej najpiękniejszych regionów. Transmisje w Telewizji Polskiej cieszą się wysoką oglądalnością, a za pośrednictwem Eurosportu wyścig dociera do 54 państw na całym świecie. Dzięki temu możemy zaprezentować walory nie tylko miast etapowych, ale i całego województwa. Dlatego zwróciliśmy się do Wojewody Małopolskiego  i Marszałka Województwa o honorowy patronat nad małopolskimi etapami wyścigu – powiedział Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.  

Małopolska część 72. Tour de Pologne zadecyduje o końcowej klasyfikacji wyścigu – odbędą się tu cztery etapy. Zakopane, królewski etap BUKOVINA Terma Hotel Spa i finałowa jazda indywidualna na czas w Krakowie są stałymi elementami Tour de Pologne. Nowością będzie planowany etap w Nowym Sączu. Szczegółowa mapa trasy w województwie małopolskim była jednym z tematów omawianych podczas spotkania z przedstawicielami służb zaangażowanych w organizację wyścigu. Obecnie trwają ostatnie prace nad przebiegiem trasy. W całości zostanie ona przedstawiona podczas prezentacji 72. Tour de Pologne na początku maja.