Fotografowie amatorzy z Mazowsza już po raz kolejny będą mieli szansę wykazać się swoimi umiejętnościami. Właśnie rozpoczęła się IX edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”. Patronem honorowym konkursu jest marszałek Adam Struzik, patronami artystycznymi wydarzenia natomiast Mazowiecki Kurator Oświaty i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

W tym roku fotografowie amatorzy mieszkający lub uczący się w województwie mazowieckim mają za zadanie przedstawić na fotografii – Turystyczne Mazowsze. Tegoroczna edycja konkursu „Mazowsze bliskie sercu” będzie różniła się od poprzednich. W tym roku organizatorzy zaplanowali dwa etapy w konkursie. W pierwszym jury wybierze dziesięć wyróżniających się zdjęć. Autorzy tych prac wezmą udział w organizowanych wspólnie z ASP wyjazdowych warsztatach fotograficznych. W drugim etapie spośród zdjęć wykonanych w trakcie warsztatów jury wybierze trzy najlepsze – zwycięskie prace. Najciekawsze zdjęcie wybiorą również internauci – do autora tej fotografii trafi nagroda publiczności. Wszyscy zwycięzcy zostaną wyróżnieni podczas finałowej gali oraz otrzymają nagrody. Na najlepszych fotografów czekają karty podarunkowe do sklepu fotograficznego.

Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych: do 16. roku życia (włącznie) i powyżej 16. roku życia. Udział w nim mogą wziąć wyłącznie amatorzy.

Zdjęcia można przesyłać do 16 czerwca 2014 r.
 
Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl. Szczegółowe informacje o konkursie można otrzymać, dzwoniąc pod nr tel. (22) 59 79 532 lub pisząc na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

Informacje można znaleźć również na: www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski