Podróżuj bezpiecznie i Parkuj bezpiecznie to nowe ubezpieczenia UNIQA dostępne w aplikacji SkyCash od maja. Użytkownicy aplikacji w wygodny i szybki sposób mogą wykupić ochronę już za niewielką składkę. Nowa oferta ubezpieczeniowa jest ściśle dopasowana do  usług SkyCash

 

-W aplikacji SkyCash dostępne są nowe ubezpieczenia z mikroskładką UNIQA

-Składka za ubezpieczenie NNW pasażera na czas podróży oraz ubezpieczenie auta w czasie postoju w strefie płatnego parkowania wynosi już od 49 gr.

-Klient płaci za ubezpieczenie tylko za czas korzystania z usługi zakupionej za pośrednictwem aplikacji

 

– Użytkownik aplikacji mobilnej SkyCash, który przy pomocy aplikacji wykupi usługę mobiParking lub usługę Bilet przez aplikację mobilną może dokupić ubezpieczenia UNIQA. To proste produkty, bez żadnych  gwiazdek, a składka ubezpieczeniowa jest precyzyjnie dostosowana do czasu ochrony – mówi Bartosz Słupski, dyrektor Departamentu Sprzedaży – Kanały Alternatywne UNIQA.

 

Podróżuj bezpiecznie to ubezpieczenie NNW pasażera na czas podróży komunikacją miejską, podmiejską i międzymiastową. Użytkownik aplikacji, który wykupi ochronę, może równocześnie z usługą Bilet przez aplikację mobilną liczyć na 6 tys. zł zwrotu kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków oraz 100 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu.

 

Parkuj bezpiecznie to z kolei ubezpieczenie auta na czas postoju w strefie płatnego parkowania od uszkodzenia szyb, zamków i wnętrza przy próbie włamania oraz od kradzieży tablic rejestracyjnych. Klient wykupujący ubezpieczenie wraz z usługą SkyCash mobiParking zyskuje do 5 tys. zł zwrotu kosztów naprawy.

 

Koszt ubezpieczenia zaczyna się już od 0,49 zł w przypadku NNW oraz od 0,99 zł za ubezpieczenie w czasie parkowania. W zamian klient w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia otrzymuje od UNIQA zwrot poniesionych kosztów.

 

– Do tego klient płaci tylko za okres korzystania z usługi SkyCash. Nie musi podpisywać umowy na długi okres i opłacać w tym czasie składki – mówi Bartosz Słupski.

 

– To już kolejne ubezpieczenia, które oferujemy w aplikacji. Cieszy nas rozwój tej oferty dla użytkowników. W prosty i szybki sposób mogą bowiem zadbać o swoje bezpieczeństwo. Do tego proces zakupu ubezpieczeń jest intuicyjny, a opłata realizowana za pośrednictwem dostępnych form płatności – portmonetki SkyCash lub karty kredytowej – mówi Tomasz Krajewski, prezes SkyCash.

 

W lipcu ubiegłego roku w aplikacji SkyCash pojawiło się pierwsze ubezpieczenie UNIQA – polisa turystyczna „Radość odkrywania”. Od lutego tego roku użytkownicy aplikacji mogą także kupić ubezpieczenie komunikacyjne OC z płatnością rozłożoną nawet na 12 rat.  

 

– Projekt realizuje nowy departament zajmujący się sprzedażą kanałami alternatywnymi. UNIQA stawia na współpracę z partnerami w ramach programów affinity, wykorzystując różne kanały oferowania usług czy produktów, w tym sprzedaż on-line. W tym kanale sprzedaży stawiamy na produkty szyte na miarę, wykorzystujące innowacyjne narzędzia – mówi Bartosz Słupski.

 

SkyCash to system płatności na smartfony. Poza opłatami za miejsca parkingowe (ponad 90 proc. wszystkich stref płatnego parkowania w kraju) pozwala m.in. na kupowanie biletów komunikacji miejskiej, biletów kolejowych przewoźników, których łączny udział w rynku pod względem liczby obsługiwanych pasażerów wynosi ok. 90 proc. oraz biletów do kina, czy też na wypłacanie gotówki z bankomatu. Z aplikacji SkyCash korzysta 2 mln użytkowników.

 

W projekt  zaangażowane są również  spółki I-Direct Ubezpieczenia oraz i-Direct Brokers, specjalizujące się w dostarczaniu produktów ubezpieczeniowych dla mobilnych kanałów sprzedaży.