Grace Kelly przez 26 lat panowała jako księżna jednego z najmniejszych państw – miast świata. Mimo, że Monako zajmuje niewielki obszar pod wieloma względami można z powodzeniem nazwać największym, bo dosłownie tonie w luksusie. Piękne plenery tego śródziemnomorskiego kraju będzie można od 16 maja podziwiać na wielkim ekranie w filmie „Grace księżna Monako”.

 

Historia Pałacu Książęcego sięga czasów średniowiecza, książe Rainer III dołożył wszelkich starań, aby przywrócić mu jego dawną świetność. Budowla wzorowana jest na reprezentacyjnych pałacach włoskich. Wejścia do Pałacu strzegą karabinierzy ubrani w zależności od pory roku w białe lub czarne mundury, każdego dnia o godzinie 11.55 odbywa się zmiana warty. Pałac Książęcy wraz z Katedrą Św. Mikołaja oraz Muzeum Oceanograficznym wchodzi w skład monakijskiego Starego Miasta – Monaco-Ville. W kwietniu 1956 roku Grace Kelly w Katedrze Św. Mikołaja poślubiła księcia Rainera III i tym samym wcieliła się w swoją najważniejsza rolę życia – została księżną. W katedrze odbył się też pogrzeb Grace, do czasów obecnych jest miejscem pochówku wszystkich członków rodu Grimaldich. W 2007 roku z okazji 25 rocznicy śmierci księżnej w Monako została wybita moneta 2 Euro przedstawiająca jej wizerunek.

Jedną z najsłynniejszych dzielnic Monako jest Monte Carlo. W tej części państwa znajduje się najsłynniejsza europejska jaskinia hazardu. Ciekawostką jest, że ze względu na zwolnienie z podatków obywatele Monako nie mają wstępu do środka. Wokół kasyna parkują najbardziej luksusowe auta świata, a port jachtowy Monte Carlo uznawany jest za najbardziej prestiżowy na świecie. A przy wąskich, krętych uliczkach można znaleźć mnóstwo butików światowej sławy projektantów. Swoje sklepy mają tutaj Guci, Dolce & Gabbana, Dior, Chloe, Jimmy Choo, Armani, Versace, Louis Vuitton, Cartier, Chanel… Nic dziwnego, w końcu księżna Grace była niekwestionowaną ikoną stylu.

 

GRACE KSIĘŻNA MONAKO (Grace Of Monaco)

PREMIERA: 16 MAJA 2014

cid:image001.jpg@01CF58B9.5450F6E0

Reżyseria: Olivier Dahan („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”)

Obsada:

    Nicole Kidman („Godziny” – Oscar za najlepszą główną rolę kobiecą, „Inni”,

„Wzgórze nadziei”, „Moulin Rouge!”, „Między światami”)

    Tim Roth („Pulp Fiction”, „Rob Roy”, „Niesamowity Hulk”)
    Frank Langella („Frost/Nixon”, „Tożsamość”, „Wall Street: pieniądz nie śpi”, „Lolita”)

Gatunek: romans

Produkcja: USA / Francja 2013

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Nicole Kidman jako Księżna Monako, jedna z najbardziej niezwykłych kobiet XX wieku.

Wielka gwiazda Hollywood rezygnuje z kariery dla miłości i korony.

Życie gwiazdy filmowej,zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia.

Zwiastun:http://www.youtube.com/watch?v=HSpjWwMlC0g