Z dniem 15 stycznia 2019 r. nagradzany, designerski hotel Mondrian London na londyńskim South Bank oficjalnie zmienia nazwę na Sea Containers London. Składając hołd kultowemu budynkowi, w którym znajduje się hotel, nowa nazwa podkreśli także niezależność hotelu przejętego przez Lore Group i włączonego do portfela niezależnych hoteli grupy.

 

Kultowy hotel na południowym brzegu Tamizy zdobywa niezależność.

 

Lore Group, międzynarodowa firma turystyczna działająca w Europie i Stanach Zjednoczonych, przejmie zarządzanie budynkiem od sbe. Płynne przejście umożliwi Sea Containers London działanie jak do tej pory z zespołem na miejscu.

 

Hotel Sea Containers London będzie nadal mieścić restaurację z widokiem na rzekę Sea Containers Restaurant, a także nagradzany bar Dandelyan, który pod koniec marca 2019 r. ponownie otworzy swoje podwoje w nowym formacie autorstwa Ryana Chetiyawardany (znanego także jako Mr Lyan). W hotelu Sea Containers London mieści się także bar na dachu zwany 12th Knot (oficjalnie Rumpus Room) z tarasem, z którego można podziwiać wspaniałe widoki na Tamizę. Cenione hotelowe spa agua i kino Curzon będą nadal działać jak do tej pory.

 

Podczas gdy oryginalny projekt hotelu autorstwa Toma Dixona pozostanie ogólnie nienaruszony po zmianie właściciela, w hotelu dojdzie do szeregu unowocześnień bazujących na dotychczasowym wykończeniu. Ponadto pracownicy otrzymają nowe umundurowanie będące nawiązaniem do złotej epoki podróży transatlantyckich w połączeniu ze współczesnym stylem ulicznym South Bank.

 

Poza nowym statusem hotel Sea Containers London będzie się także posługiwać nową tożsamością graficzną i brandingiem oznaczającym kolejny rozdział w historii przybytku. Marka Sea Containers London nabrała przewrotnego poczucia humoru, co widać między innymi przez materiały wykorzystujące klasyczne obrazy z ilustracjami w stylu pop-art, które oddają morskie tradycje budynku i transatlantyckie wzornictwo wnętrz.

 

„Bardzo nas ekscytuje nowa epoka i kolejny krok w historii hotelu. Nasz wspaniały zespół będzie nadal oferował gościom niedoścignione doświadczenia w Sea Containers London. Planujemy wiele inicjatyw i z przyjemnością powitamy wszystkich gości w roku 2019 i w kolejnych latach” – skomentował Billy Skelli-Cohen, główny dyrektor wykonawczy Lore Group.

 

Sea Containers London

 

Znajdujący się w kultowym budynku Sea Containers na południowym brzegu Tamizy w Londynie hotel, pierwotnie zaprojektowany przez amerykańskiego architekta Warrena Platnera, mieści 359 pokoi i apartamentów, restaurację Sea Containers serwującą nowoczesną kuchnię z naciskiem na składniki, nagradzany, eksperymentalny bar koktajlowy prowadzony przez znanego barmana Ryana Chetiyawardanę (znanego także jako Mr Lyan) oraz 12th Knot, bar na dachu z panoramicznymi widokami na Tamizę. Zaprojektowany przez Design Research Studio pod kierownictwem kreatywnym wizjonera Toma Dixona hotel Sea Containers London mieści także kino Curzon z 56 miejscami i motywami morskimi oraz spa agua.

 

Lore Group

 

Lore Group to międzynarodowa firma turystyczna działająca w Europie i Stanach Zjednoczonych. Poza portfelem budynków hotelowych Lore Group zajmuje się także tworzeniem i zarządzaniem niezależnymi hotelami w ramach Lore Collection. Lore Collection opracowała i zarządzała obsypanym nagrodami hotelem Pulitzer w Amsterdamie, a niedawno ogłosiła założenie pierwszego hotelu w Ameryce Północnej, Riggs Washington, D.C, którego otwarcie planowane jest na koniec roku 2019. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie loregroup.com.

 

 

Dodatkowe informacje na temat hotelu Sea Containers London można znaleźć na stronie www.seacontainerslondon.com.

Instagram: @SeaContainersLdn Twitter: SeaContainers_ Facebook: /SeaContainersLondon