23 stycznia w Warszawie odbyła się pierwsza w tym roku konferencja MPI Poland Club. Spotkanie, którego tematem było zarządzanie projektami, to pierwsze z cyklu szkoleń poświęconych temu zagadnieniu. Cykl ten stanowi rozszerzenie tegorocznej oferty edukacyjnej MPI.

          Konferencja została zorganizowana się w wyjątkowym miejscu na dwudziestym pierwszym pietrze biurowca Skylight w Pure Sky Club z imponującym widokiem na „warszawski Manhattan”. Szkolenie dla około siedemdziesięciu osób poprowadziła Teresa Osikowska Project Manager i konsultant z ponad sześcioletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami dla klientów krajowych i międzynarodowych. Konferencja miała charakter wprowadzający i w przeważającej mierze teoretyczny. Pogłębioną wiedzę i umiejętności praktyczne będzie można nabyć w trakcie kolejnych szkoleń. Prowadząca zdefiniowała podstawowe pojęcia takie jak sponsor czy kierownik projektu, a następnie przedstawiła elementy standardu obowiązujące w pracy nad projektem. Uczestnicy mogli sie dowiedzieć jak przygotować kartę projektu i w jaki sposób planować kolejne etapy pracy. Poznali rownież podstawowe narzędzia kierownika projektu i zespołu projektowego takie jak np diagram sieciowy. Zgromadzeni na sali przedstawiciele branży spotkań żywo dyskutowali o tym, w jaki sposob ogólne standardy zarządzania projektem mozna dopasować do ich działań. Duże zainteresowanie wzbudził także omawiany na końcu temat zarządzania kryzysem, który w przemyśle spotkań jest szczególnie istotny. Po szkoleniu gospodarz spotkania Pure Sky Club zaprosił uczestników na dwudzieste drugie piętro na partię sportowego pokera.

Możliwość rejestracji na kolejne spotkania z cyklu zarządzania projektami pojawi sie już wkrótce na stronie www.mpiweb.pl. Partnerami spotkania byli Pure Sky Club, Conrego i Gdańsk Convention Bureau.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań MPI Poland

Ul. Mickiewicza 63

01-625 Warszawa

Tel. + 48 604 46 10 56
Email: mwas@mpiweb.pl
www.mpiweb.pl