Trentino to nie tylko wymarzone miejsce na spędzenie aktywnych, sportowych wakacji. Ten wyjątkowy pod względem bogactwa przyrodniczego i kulturowego region ma do zaoferowania o wiele więcej wszystkim, którzy letni wypoczynek chcą połączyć ze zwiedzaniem historycznych miejsc.

 

Wiele muzeów, choć mieści się w wiekowych zamkach, co rok przyciąga odwiedzających nowymi, nawiązującymi do współczesnych wydarzeń i tematów ekspozycjami – wszystko po to, by amatorzy „kulturalnych wakacji” mogli odkrywać coraz to nowe oblicze Trentino. Jednym z takich miejsc jest zamek Castello del Buonconsiglio, którego najstarsza część pochodzi z XIII wieku. Zamek był dawną     rezydencją biskupów trydenckich i siedzibą słynnego Soboru (1545-1563). Aktualnie mieszczą się w nim dwa muzea: Museo Provinciale d’Arte i  Museo Storico del Trentino.

Miejscem, które szczególnie polecamy odwiedzić jest jedno z największych i najnowocześniejszych w Europie muzeów nauki. Ponad 12 000 metrów kwadratowych powierzchni, 6 pięter, tropikalny ogród botaniczny, a niemal wszystko zbudowane z naturalnych materiałów i zasilane w dużej mierze przez odnawialne źródła energii. Tak właśnie wygląda wizjonerski budynek, który jest siedzibą MUSE, które w lipcu 2013 roku zostało otwarte w Trento