To już wprawdzie klasyk, ale z całą pewnością nie dostojny ani staroświecki: Festiwal Muzyczny w Bremie, odbywający się od 1989, jest muzycznym wydarzeniem o wyjątkowym charakterze i ogromnie popularnym wśród mieszkańców tego hanzeatyckiego miasta.

 

W dniach od 19 sierpnia do 9 września znakomici artyści wykonają dla publiczności utwory znane i popularne, a także wyrafinowane rarytasy w dziedzinie klasyki, jazzu i muzyki światowej. W wytwornej iluminacji rynku bremeńskiej starówki, u stóp romańskiej katedry św. Piotra festiwal rozpocznie się wieczornym koncertem zatytułowanym „Wielki Nokturn”.

 

W pobliskim, pochodzącym z lat dwudziestych XX w. zabytkowym gmachu filharmonii „Glocke“ z foyer i salami koncertowymi w stylu art déco zostanie wystawionych wiele przedstawień muzycznych – z genialną, ale i kontrowersyjną operą „Don Giovanni“ Mozarta 1 września na czele.

 

W ramach Festiwalu koncerty będą odbywać się także w okolicach Bremy (w Bremerhaven, Oldenburgu, Emden i Verden). Sam festiwal zakończy się z wielkim przytupem: 9 września po raz pierwszy od 1989 w Bremie wystąpi z koncertem Londyńska Orkiestra Filharmoniczna – to najwyższa rozkosz dla ucha! Organizatorzy Festiwalu Muzycznego wzięli pod uwagę także aspekt ekologiczny: bilety na koncerty są zarazem biletami komunikacji lokalnej.

 

Informacje i bilety na Festiwal Muzyczny w Bremie Niemiecki: http://www.musikfest-bremen.de Angielski: http://www.musikfest-bremen.de/en/start/