Zbliżają się Walentynki, które dla wielu osób są okazją do wyznania miłości lub potwierdzenia jej drobnym upominkiem czy miłosnym wierszykiem. Wiele par z okazji święta zakochanych decyduje się wyjechać razem w zagraniczną podróż. Paryż nazywany jest miastem miłości, ale nie tylko stolica Francji w okresie walentynkowym przyciąga turystów romantycznymi miejscami.


Walentynki rozpoczęto powszechnie obchodzić na Starym Kontynencie, a przede wszystkim w średniowiecznej Anglii. To właśnie z Anglii pochodzi pierwsza kartka walentynkowa, którą książę Orleanu w 1415 roku wysłał do swojej żony, gdy był więziony z londyńskim Tower. Do dziś jego list miłosny przechowywany jest w Muzeum Brytyjskim.

Z okazji Walentynek Education First, firma specjalizująca się w organizowaniu zagranicznych kursów językowych, przygotowała zestawienie najromantyczniejszych miejsc w Londynie, w którym jako pierwsza została napisana kartka walentynkowa.

Miłosne szepty w Katedrze Św. Pawła. Wycieczka do Katedry Św. Pawła w Walentynki jest świetną okazją do nietypowego wyznania miłości. Galeria szeptów, która znajduje się w katedrze znana jest z unikatowych wrażeń akustycznych. Stojąc trzydzieści metrów od ukochanej osoby, można z powodzeniem wyszeptać jej najsłodsze słowa.

Sięgnąć gwiazd ze stolicy Anglii. Randka w Planetarium w Królewskim Obserwatorium Astronomicznym zapewnia wycieczkę po nocnym niebie. Oglądanie gwiazd i kosmiczna podróż to jedne z najromantyczniejszych pomysłów na spędzenie Walentynek w Londynie. Obserwatorium usytuowane jest wysoko na wzgórzu w Parku Greenwich, z którego po obejrzeniu gwiazd, pary mogą zachwycać się równie przepięknym, ale przyziemnym widokiem.

Miłosne uniesienie nad Londynem. Jedną z największych londyńskich atrakcji jest The London Eye. W Walentynki można wynająć specjalnie przygotowany wagonik Cupid Capsule w Kole Milenijnym z szampanem i truflami. Pół godziny z ukochaną osobą w największym na świecie kole obserwacyjnym, z którego można podziwiać niesamowitą panoramę stolicy Anglii, sprawi, że o tych Walentynkach zakochani prędko nie zapomną.

Randka w krainie dinozaurów. Oryginalnym sposobem na spędzenie Walentynek w Londynie może być randka w Crystal Palace Park, który jest najstarszym na świecie parkiem dinozaurów. Poza naturalnej wielkości modelami dinozaurów w parku znajdują się labirynty otoczone starannie przystrzyżonymi żywopłotami oraz jeziorka, przy których można spędzić magiczne chwile z drugą połówką.

Wyjątkowo romantyczny seans w londyńskim kinie. Kino jest jednym z popularniejszych miejsc, do którego każdego roku udają się zakochani w Walentynki. Będąc w Londynie z ukochaną osobą powinno wziąć się pod uwagę seans w Aubin Cinema, w którym na zakochanych czekają specjalne sofy dla dwojga z kocykami do przykrycia.

Noc w londyńskich muzeach. Dla par, które zdecydowanie bardziej wolą spędzać czas zwiedzając lub poznając nowe miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie wędrówka po londyńskich muzeach. Muzea w Londynie otwarte są do późnych godzin nocnych i żeby je zwiedzać, zazwyczaj nie trzeba wydawać ani grosza. Tak jak w przypadku kina, muzeum jest najlepszym rozwiązaniem, gdy pogoda nie dopisuje spacerom i spędzaniu czasu pod gołym niebem.


Romantyczne spacery po londyńskich parkach. W Londynie nie brakuje pięknych parków, do których można udać się we dwoje w Walentynki. Parki Primrose Hill, Hampstead Heath oraz Hyde Park to miejsca, w których cytowanie wierszy i zasypywanie ukochaną płatkami róż są zbędne, ponieważ już sama natura sprawia, 

że chwile spędzone w nich są wyjątkowe i to bez względu na porę roku.