Już po raz trzeci profesjonaliści i amatorzy narciarstwa alpejskiego zmierzą się na trasie najdłuższego i najbardziej wymagającego slalomu giganta w Polsce. Zawody No Limit Kasprowy 2018 odbędą się 24 marca na szczycie Kasprowego Wierchu.


Zawody No Limit Kasprowy to konkurencja slalomu giganta z elementami supergiganta, która zostanie rozegrana na Kasprowym Wierchu. Dzięki świetnym warunkom śniegowym, zawodnicy będą rywalizować na Hali Goryczkowej. Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności i prędkość na ponad dwukilometrowej trasie, która jest najdłuższa
w tej konkurencji w Polsce. Pierwszy zjazd zaplanowano na godz. 11.00 z zastrzeżeniem ewentualnej zmiany godziny.

Aby wziąć udział w zawodach wystarczy do 23 marca do godz. 18.00 zarejestrować się na stronie internetowej www.nolimitkasprowy.pl oraz uiścić opłatę startową. W przypadku wysokiej frekwencji rejestracja może być zamknięta wcześniej.

Start zostanie ustawiony pod Przełęczą nad Zakosami na wysokości ok. 1860 m n.p.m. w dół Kotła Goryczkowego, a meta będzie znajdować się przy szałasie na Polaku, czyli
w miejscu, w którym rozpoczyna się nartostrada do Kuźnic. Do przejechania zawodnicy mają ponad 2 km. Szacowany najlepszy czas przejazdu powinien wynieść około dwóch minut.

No Limit Kasprowy to jedyne tego typu zawody w Polsce, gdzie amatorzy mogą zmierzyć się z zawodowcami. Jest to również niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności narciarskie na jedynych w Polsce terenach przypominających warunki alpejskie. Trasa wymaga bardzo dobrej kondycji i świetnego przygotowania, ale rywalizacja to nie wszystko. Zależy nam, aby impreza również integrowała wielbicieli narciarstwa – mówi z Marcin Blauth firmy No Limit.

Kasprowy Wierch to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można przeprowadzić tak ambitną rywalizację. To tutaj znajdują się najwyżej położone w Polsce trasy narciarskie, na których można jeździć na naturalnym śniegu. Kasprowy Wierch może pochwalić się bogatymi tradycjami sportowymi. Narciarze pierwszy raz do konkurencji w tym miejscu stanęli ponad 100 lat temu, w marcu 1910 r. Chcemy podtrzymywać tę piękną tradycję – mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

W tegorocznej edycji No Limit Kasprowy zawodnicy mogą spróbować swoich sił na nartach, snowboardzie i mono-ski (narciarze niepełnosprawni) w 15 kategoriach indywidualnych oraz w konkurencji drużynowej. Zanim duch sportu pochłonie zawodników, uczestnicy zjedzą wspólne śniadanie na szczycie Kasprowego Wierchu,
w najwyżej położonej restauracji w Polsce „Poziom 1959”.

Już od godz. 12.00 uczestnicy zawodów będą mogli korzystać ze specjalnie przygotowanej strefy Zawodnika i Kibica w Kuźnicach przy dolnej stacji kolei na Kasprowy Wierch. Ceremonię rozdania nagród zaplanowano na godz. 16.00. Każdy zawodnik poza wyśmienitą rywalizacją i niepowtarzalną atmosferą może liczyć na upominek, a dla najlepszych przewidziano nagrody.

W zeszłym roku w No Limit Kasprowy 2017 wzięło udział ponad 280 uczestników. Najlepszy czas przejazdu (1:25,00) uzyskał Antoni Szczepanik. Najszybszą kobietą drugiej edycji została Magdalena Kłusak z czasem 1:25,32. Natomiast w klasyfikacji „z przelicznikiem”, uwzględniającej wiek i płeć uczestników, zwyciężyła Ewa Derwinis.

Chcemy, aby Kasprowy Wierch łączył miłośników narciarstwa, sportów zimowych i zdrowej rywalizacji. Życzymy wszystkim uczestnikom przede wszystkim świetnej zabawy i pobicia własnych rekordów – mówi Patryk Białokozowicz z PKL

Organizatorem zawodów No Limit Kasprowy są Operator Logistyczny No Limit Sp. z o.o. i Polskie Koleje Linowe S.A.
Partnerami i sponsorami imprezy są: Auto Idea SP. z o.o., MAK DOM, 7R SA, Film Produkcja.

Więcej informacji (harmonogram, regulamin, relacje z poprzednich edycji i inne) znajduje się na stronie: www.nolimitkasprowy.pl.