Od 28 listopada w Hotelu Narvil można podziwiać wystawę fotografii żywiołu wody, który jako temat podczas swoich licznych podróży uchwycił Jacek Patrzykont – podróżnik i fotograf. Fotografie zostały wystawione w inspirowanych wodnymi dziełami natury wnętrzach Hotelu Narvil.


Prace Jacka Patrzykonta to niezwykle majestatyczne fotografie, które pojawiały się do tej pory w wielu przewodnikach i publikacjach podróżniczych. Uczeń Piotra Cieśli, wybitnego fotografa, od ponad 30 lat uprawia wspinaczkę wysokogórską i fotografuje. Autor za pomocą swoich prac próbuje przybliżyć odbiorcom emocje, jakie towarzyszą mu podczas wypraw wysokogórskich i w odległe zakątki świata. Jak sam mówi „Woda to piękny, ale też niebezpieczny żywioł, który potrafi zahipnotyzować, ale budzi też respekt i szacunek”. Wystawa została zorganizowana przy współpracy z Fundacją na rzecz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W wernisażu otwierającym wystawę uczestniczyli przedstawiciele fundacji, środowisk akademickich, instytucji kulturalnych oraz władz lokalnych Serocka i Legionowa. Wystawę można zobaczyć w Sali Akwarium, w wybrane dni, po wcześniejszym kontakcie z hotelem, do 15 grudnia 2015 r.

 

„Nad brzegiem rzeki Narew mamy niesamowitą okazję do odkrywania źródeł piękna, poszukiwania inspiracji i poznania z bliska życiodajnej siły natury.Otoczenie i sam hotel idealnie współgra z tematem eksponowanych fotografii. Wystawa Pana Jacka Patrzykonta wpisuje się w nurt wydarzeń kulturalnych, które chcielibyśmy aby znalazły stałą przestrzeń w Hotelu Narvil” – powiedziała Grażyna Kowalczyk, Generalny Hotelu Narvil, Hotelarz Roku 2014.