Dzięki aplikacjom zintegrowanym z social media, mądrze zaplanujesz niezapomniany wyjazd, a także zaoszczędzisz czas i pieniądze! Rozwiązania przyszłości dostępne już dziś

Warszawa, 26 listopada 2014 r. – Interaktywne narzędzia KLM do planowania podróży pomagają nie tylko zorganizować wyjazd, lecz także zaoszczędzić czas i pieniądze! Aplikacje są proste w obsłudze i mają jasno określone cele. Dzięki nim, można m.in. wyszukać daty z najniższą dostępną ceną przelotu, skoordynować wyjazd grupy znajomych, sprawdzić, co warto zobaczyć na miejscu oraz zarezerwować nocleg. Możesz też stworzyć spersonalizowaną mapę zwiedzania i zabrać ją ze sobą. Podróżowanie już dawno nie było tak proste! Poznaj aplikacje KLM, z których warto skorzystać!

Kalendarz Niskich Cen – zarezerwuj przelot w najlepszej cenie!
Listę polecanych aplikacji KLM otwiera Kalendarz Niskich Cen (Lowest Fares Calendar). Kilka kliknięć i kalendarz wyróżni kolorem najniższe dostępne ceny przelotów. Wystarczy na stronie www.klm.pl, z menu wybrać “Plan and Book”, następnie „Lowest Fares Calendars” i podać kierunek podróży, a aplikacja błyskawicznie wyświetli, w jakich dniach można polecieć w najniższej  cenie (dni oznaczone żółtym kolorem). Jest to narzędzie przydatne osobom, które mogą elastycznie dostosować daty swojego wyjazdu, aby polecieć najtaniej.

Odłóż pieniądze i znajdź swoje wymarzone miejsce!
Kolejna aplikacja udowadnia, że możliwe jest indywidulane podejście do potrzeb każdego podróżnego. Narzędzie KLM, dostępne na stronie www.klm.pl  w dziale „Plan and Book/Search a flight/ Search destination by budget”, pomoże wybrać cel podróży pod kątem możliwości finansowych. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze! Wystarczy wejść na „Find You Trip” (http://www.klm.com/travel/pl_en/apps/affs/index.htm), podać przedział czasowy podróży (np. przedział grudzień-marzec), a następnie określić długość pobytu. Co istotne, podajemy również maksymalną kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na zakup biletów. Po zatwierdzeniu danych, system pokaże na mapie świata miasta/kraje dostępne w ramach naszego budżetu. Cała operacja nie trwa dłużej, niż 5 minut! Aplikacja umożliwia także natychmiastowy zakup wybranego przelotu.

Spersonalizowana mapa wyjazdu
Równie przydatnym narzędziem może być My Dream Catcher (http://klmdreamcatcher.com/). Wystarczy wybrać miasto i termin podróży, a zintegrowany z największymi platformami społecznościowymi system, na podstawie wpisów użytkowników na Facebooku, Wikipedii, TripAdvisor czy YouTube pokaże rekomendowane przez turystów i mieszkańców wybranego miejsca na świecie: noclegi, restauracje, muzea, sklepy, a także kalendarz lokalnych imprez w podanym terminie, a nawet warunki pogodowe. Po wybraniu najciekawszych propozycji narzędzie utworzy spersonalizowaną mapę. Dream Catcher jest inteligentny, więc sam wyszukuje najkorzystniejsze połączenie lotnicze do wybranego miejsca w siatce połączeń KLM, następnie dopasowuje atrakcje i noclegi. Przed wyjazdem można sobie wydrukować gotowy „pakiet” informacji, przenieść do smartfona lub udostępnić np. znajomym, którzy z nami polecą.

Local Eyes – miej oko na wszystko!
Jak nazwa wskazuje, narzędzie Local Eyes gromadzi informacje mieszkańców danego miejsca na świecie. Jest ono bardzo dobrze zaprojektowane! Przewodniki i broszury często szybko się przedawniają, czasem nawet już po roku i wówczas trudno ustalić czy wybrana przez nas knajpka nadal istnieje lub czy dany zabytek nie przechodzi właśnie remontu? Local Eyes (http://localeyes.klm.com/) pozwala uniknąć niemiłych niespodzianek w podróży. Narzędzie to w przystępny sposób na specjalnej mapie pokazuje miejsca w danej lokalizacji, które są polecane i krótko opisane przez jej mieszkańców. A co najważniejsze, wyjątkową mapę KLM można wydrukować i zabrać ze sobą w podróż.

Must See Map – mapa inna niż wszystkie!
Natomiast  z myślą o podróżnikach, którzy uwielbiają planować swoje wyprawy i wszystko muszą dopiąć na ostatni guzik, powstało narzędzie Must See Map http://mustseemap.klm.com/ot_en/create-map/intro. Pozwala ono stworzyć własną mapę podróży. W tym celu należy wybrać miejsca, które akurat nas interesują i umieścić je na swojej mapie „must see”. Można także zachęcić znajomych np. z Facebooka do rekomendowania miejsc, które powinniśmy zwiedzić. Po podaniu konta email, otrzymamy wiadomość z linkiem (po trzech tygodniach „zbierania informacji”) do własnej spersonalizowanej mapy. Jeśli planujemy wyjazd w gronie znajomych, pomocne będzie również narzędzie KLM Trip Planner, które ułatwi skoordynowanie całej wyprawy. Zamiast ustalania terminu wyjazdu z każdym z jego uczestników z osobna, można skorzystać z tej aplikacji i potęgi Facebooka http://www.klm.com/travel/pl_en/plan_and_book/search_a_flight/booking_with_friends/index.htm).

Upamiętnij ten dzień wyjątkowo!
Czy można komuś zrobić niespodziankę na wysokości 10 tysięcy metrów? Dzięki serwisowi KLM Wannagives jest to możliwe! Oferta prezentów KLM jest przy tym, bardzo różnorodna. Możemy na przykład zamówić lampkę szampana i czekoladki, gadżety KLM, ale także bardziej wartościowe upominki, jak zegarki lub voucher na zakupy na pokładzie i obdarować nimi bliską osobę, która otrzyma wybrany prezent podczas lotu. Warto wiedzieć, że KLM Wannagives pozwala także złożyć zamówienie na niespodziankę wprost z dostawą do domu https://wannagives.klm.com/.

Linia KLM jest znana i często nagradzana za swoje nowatorskie aplikacje. Za swój istotny wkład w integrację kanałów social media z rozwiązaniami dla podróżnych w ramach E-Commerce Excellence Awards, linia otrzymała główną nagrodę w kategorii „Najlepsza Obsługa Klienta”, a także zyskała nominacje w kategoriach „Najlepsza Kampania Social Media” oraz „Najlepsza Linia lotnicza”.

***
KLM Royal Dutch Airlines (holenderskie Królewskie Linie Lotnicze) powstała 7 października 1919 roku i jest obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. KLM dysponuje flotą 206 samolotów i zatrudnia 32 tys. pracowników. Ze swojego lotniska bazowego Amsterdam-Schiphol, które odwiedza rocznie ponad 51 milionów pasażerów, holenderski przewoźnik oferuje połączenia do 130 miast. Linia KLM stanowi główny filar Grupy KLM, do której należą również Cityhopper, Transavia.com i Martinair. W 2004 roku linie lotnicze KLM wraz z Air France stworzyły Grupę Air France-KLM − jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Obydwie linie dysponują potężną siatką połączeń, która  liczy obecnie 231 kierunków w blisko 103 krajach. KLM wspólnie z Air France, oferuje bardzo atrakcyjny program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 24,5 mln członków. Grupa Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Linie KLM i Air France należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 16 tys. lotów dziennie, do 1052 miejsc, w 177 krajach. Więcej informacji o KLM dostępnych jest na stronie: www.klm.pl. Aktualne oferty promocyjne znaleźć można na: www.klm.pl oraz pod numerem telefonu: +48 (22)  55 66 444.