6 maja o zmierzchu – gdy zapadnie ciemność – Norymberga zostanie podświetlona w spektakularnym stylu. Osiemnasta edycja Niebieskiej Nocy rozpocznie z przytupem doroczne kulturalne lato we frankońskim mieście, które ma ambicje, żeby zdobyć tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2025

Motto Niebieskiej Nocy, jednego z największych nocnych eventów w Niemczech, to tym razem „Odyseja”. 80 miejsc na Starym Mieście, jak na przykład Germańskie Muzeum Narodowe, weźmie udział w projekcie i rozbłyśnie niebieskim światłem. Co więcej, 20 wyjątkowych instalacji artystycznych, które powstały specjalnie z okazji tego wydarzenia, zostanie wystawionych w miejscach szczególnie ważnych dla historii miasta. Wiele z nich zachęci widzów do interaktywnego udziału. Szczególnie ciekawie zapowiada się instalacja świetlno-dźwiękowa autorstwa berlińskiego artysty Philippa Geista, którą będzie można zobaczyć na Hauptmarktplatz.

Dyrektor festiwalu Christel Paβman spodziewa się co najmniej 130 000 turystów: „Niebieska Noc tworzy ekscytującą przestrzeń, która oddziałuje na wszystkie zmysły.”

Bilety kosztują 17.40 € od osoby i zawierają wstęp na wszystkie wydarzenia związane z festiwalem, od 19 aż do północy, oraz przejazdy autobusami, kursującymi wahadłowo po mieście.