W weekend 11-12 września, Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zaprezentowała w Fort 8 na warszawskim Służewie ofertę turystyczną do Niemiec pod hasłem #YoursTrulyGermany. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii Germany.Local.Culture, która zachęca do odkrywania lokalnych i mniej znanych atrakcji Niemiec.

Jako partnerów do wspólnej realizacji przedsięwzięcia zaproszono Organizację Turystyczną Saksonii oraz Niemiecki Instytut Wina. Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się więcej o atrakcjach turystycznych Saksonii, enoturystyce do Niemiec i niemieckim winie. Warsztaty kulinarne poprowadził szef kuchni Michał Grzywacz, odkrywając przed gośćmi tajniki niemieckich potraw. Degustacje niemieckich win prowadził zaś Tomasz Prange-Barczyński.  Oprócz zabaw interaktywnych takich jak ścianka wspinaczkowa, energorowery, które dzięki sile mięśni produkowały soki warzywno-owocowe, gry plenerowe i rebusy goście mieli okazję zobaczyć galerię zdjęć z pięknymi widokami z Niemiec, a wieczorem wysłuchać koncertu muzyki klasycznej.

 

Sytuacja wraca do normy

Po załamaniu się rynku turystycznego w okresie pandemii, sytuacja wraca do normy. Prognozy dla Niemiec wyglądają bardzo obiecująco – zagraniczni turyści uważają Niemcy za kraj bezpieczny, jeśli chodzi o ryzyko pandemiczne. Atutem jest również odległość od Polski.

Niemcy są atrakcyjnym celem podróży związanym z przyrodą i aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. 104 parki krajobrazowe, 16 parków narodowych i 16 rezerwatów biosfery, 200 tys. kilometrów doskonale oznakowanych szlaków pieszych oraz bajkowe małe miasteczka dają ogromne możliwości poznania atrakcji poza utartymi szlakami i spędzenia bezpiecznego urlopu za granicą.

 

Saksonia pełna atrakcji

Saksonia jest z pewnością jednym z najbardziej zielonych krajów związkowych w Niemczech. Oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu lub krótkiego weekendowego wypadu za granicę. W bogatej ofercie znajdują się nie tylko wspaniałe miasta, ale także atrakcje przyrodnicze, szlaki wodne, piesze i rowerowe.

https://www.sachsen-tourismus.de/pl/

 

Podróżuj do niemieckich winnic

13 regionów winiarskich w Niemczech reprezentowanych było przez Niemiecki Instytut Wina. Na urozmaiconych krajobrazowo obszarach uprawy winorośli dojrzewają szlachetne grona, z których powstają między innymi rześkie rieslingi i klasyczne spätburgundery. Rozpieszczane przez klimat wina mają wdzięk i charakter, zaś winnice stoją otworem przed turystami.

https://www.winaniemieckie.pl/