Wzrastająca liczba pasażerów, wakacyjne loty i możliwość wykupienia czarteru do Nicei na mecz Stelmetu Enea BC z AS Monaco – w Porcie Lotniczym Zielona Góra tętni życie.

Port Lotniczy Zielona Góra – Babimost obsłużył w lutym 2018 r. 1658 osób. Oznacza to wzrost aż o 153 proc. w stosunku do lutego 2017 roku. W tamtym okresie
z Babimostu skorzystało 655 pasażerów. Zainteresowanie rejsami z Zielonej Góry nieprzerwanie rośnie. W najkrótszym miesiącu roku w Babimoście odprawiono prawie o 100 pasażerów więcej niż miesiąc wcześniej (styczeń 2018 – 1562 osoby).

W najbliższym czasie w Porcie Lotniczym Zielona Góra ruch znów się zwiększy. Już 12 marca z lotniska w Babimoście wyruszy szczególna wyprawa. Najlepsza w ostatnich latach w Polsce drużyna koszykarzy Stelmet Enea BC, razem z kibicami, wyleci do Nicei. Wieczorem tego samego dnia, w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów, mistrzowie kraju zmierzą się z AS Monaco.

Od sezonu letniego z zielonogórskiego portu pasażerowie będą mogli podróżować wakacyjnymi czarterami do Bułgarii i Turcji.