Tajemnice nocnych zwyczajów prehistorycznych mieszkańców Opolszczyzny i specjalne spektakle interaktywne. To tylko kilka niespodzianek, jakie Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie przygotował 14 maja z okazji nocy muzeów


Tego dnia od godz. 18:00 wejście do całego kompleksu będzie darmowe. Do godz. 22:00 będzie można podziwiać nie tylko tajemnice naszej planety w tunelu czasu czy podwodnych mieszkańców w prehistorycznym oceanarium. To także jedna z niewielu okazji do tego, aby za darmo odbyć podróż promem kosmicznym w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Na terenie tego interaktywnego muzeum przygotowano także specjalne spektakle interaktywne. Poprowadzi je paleontolog dr Andrzej Boczarowski – główny konsultant naukowy kompleksu edukacyjnego w Krasiejowie. Już o godz. 18:00 w Sali kinowej PNiEC na wszystkich zainteresowanych czeka opowieść „I stało się życie”. Z kolei o godz. 19:40 rozpocznie się przygoda z wielkoskalową strukturą Wszechświata w ramach pokazu „Sfery Świata II”. – To nie koniec niespodzianek, jakie przygotowaliśmy tego dnia – mówi Jolanta Labus, szefowa przewodników z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – W specjalnej preparatorni zaprosimy także na interaktywny warsztat na temat zagadek paleontologii. Podczas niego będzie można poznać nie tylko tajemnice świata nauki, ale także przyjrzeć się naszym eksponatom przywiezionym z wypraw z najodleglejszych części świata.


Miłośnicy dinozaurów także nie będą rozczarowani. Z myślą o nich przygotowano specjalne nocne zwiedzanie ścieżki, na której można spotkać niemal 200 odwzorowanych według najnowszych badań mieszkańców naszej planety z okresu triasu i jury. Podczas spaceru wśród podświetlonych dinozaurów będzie można poznać m.in. tajniki ich pozadziennego życia. Noc muzeów w Krasiejowie zakończy o godz. 21.30 pokaz Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem „Manticora”.


Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie jest także jednym  z obiektów w Polsce, który w tym roku promuje Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W ich ramach od 12 do 15 maja obiekty współfinansowane ze środków unijnych przygotowują różne atrakcje. Oprócz wydarzeń przygotowanych w ramach nocy muzeów, w piątek 13 maja od godziny 14:00 do JuraParku i Parku Nauki i Ewolucji Człowieka będzie można wejść za połowę ceny oraz wziąć udział w konkursie Dni Otwartych „Poszukiwanie skarbu” i wygrać wycieczkę do jednej z europejskich stolic.