Elegancki design, wygodna obsługa oraz przyjazne dla środowiska opakowania

Ponadczasowość, nowoczesność oraz wysoka jakość – Lufthansa już serwuje pasażerom Klasy Ekonomicznej dania i napoje w nowej zastawie na wszystkich trasach międzykontynentalnych. Klasyczna forma, elegancja oraz spójny design powinny spodobać się pasażerom oraz przejść próbę czasu przy zmieniających się trendach. Nowa zastawa jest bardziej przyjazna dla środowiska oraz łatwiejsza w użyciu niż poprzednia. W najbliższych dniach około 900 000 poszczególnych elementów zostanie wprowadzonych do użytku na całym świecie.

 

Dział zarządzania produktem Lufthansy współpracował z projektantami firmy Spiriant, która jest filią LSG, aby zaprojektować nową zastawę od podstaw – od wyboru materiałów i kolorów po kształt oraz poszczególne elementy. Tace, filiżanki do kawy, opakowania oraz inne akcesoria pojawią się w całkowicie nowych odsłonach. Nowa zastawa dla Klasy Ekonomicznej charakteryzuje się rozmaitymi kształtami. Dynamiczne linie tworzą cienie, które nadają jej rozmaitych odcieni, w zależności od padającego na nią światła. Dwie różne powierzchnie – matowa i gładka – zapewniają przyjemne w dotyku uczucie.

Nowa zastawa jest również bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego. Jednorazowe materiały zostaną w znacznym stopniu zredukowane. Dzięki swojemu designowi, nowe pojemniki umożliwiają bardziej funkcjonalne przechowywanie.To oznacza, że jeden wózek jest w stanie pomieścić więcej dań niż poprzednio. Nowe materiały antypoślizgowe, z których jest wykonana zastawa, ułatwią załodze obsługiwanie pasażerów. Taca utrzymuje posiłek w nieznacznie pochylonej pozycji i ich składanie do wózka staje się znacznie łatwiejsze.