easyJet, największa brytyjska linia lotnicza, uruchamia nowe połączenie z portu lotniczego w Krakowie. Już w listopadzie tego roku linia poszerzy ofertę o całoroczne loty do Hamburga!

Perła północy, brama na świat, nadmorska piękność – Hamburg nie bez powodu uznawany jest za najpiękniejszą metropolię Niemiec. To młode, kosmopolityczne i pełne kontrastów miejsce, które swoim urokiem oczaruje każdego podróżnika. Hamburg jest drugim co do wielkości miastem w Niemczech, które odwiedzającym oferuje niezliczone zabytki, spotkania z kulturą i sztuką oraz ekscytujące życie nocne.

W nadchodzącym sezonie zimowym 2014/2015, easyJet uruchamia nowe połączenie z Krakowa do Hamburga. Loty na tej trasie będą odbywały się trzy razy tygodniu, we wtorki, piątki i niedziele. Połączenie będzie całoroczne, a pierwszy lot planowany jest już na 4 listopada 2014. Bilety dostępne są już na stronie internetowej przewoźnika.

Międzynarodowy port lotniczy w Hamburgu oddalony jest zaledwie o 8,5 kilometra na północny-zachód od centrum miasta. To najstarsze i jedno z największych lotnisk w Niemczech, z którego usług korzysta rocznie ponad 13 mln pasażerów. Od momentu otwarcia nowego terminalu w 2005 roku, lotnisko w Hamburgu to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Wysoko rozwinięta infrastruktura komunikacyjna tego rejonu pozwala szybko i bez problemu dojechać zarówno do centrum, jak i do wielu innych miast regionu – Kilonii, Lubeki czy Neumünster.

„easyJet nieustannie rozwija swoją sieć połączeń zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Hamburg jest jednym z najprężniej rozwijających się regionów w Europie i bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Wierzymy, że loty na tej trasie będą cieszyły się popularnością zarówno wśród klientów biznesowych, jak i urlopowiczów. Dla podróżujących z Krakowa, nowe połączenie oferuje korzyść w tym, że hamburski port lotniczy jest położony bardzo blisko centrum miasta. To dzięki takim ofertom, nasi pasażerowie mogą znacząco zaoszczędzić czas i koszty związane z transferem, a w efekcie podróżować jeszcze taniej!” – skomentował Thomas Haagensen, Country Director Switzerland/Germany.

To pierwszy raz w historii easyJet, kiedy w tym samym czasie, w ofercie sprzedażowej znajduje się ponad 700 połączeń lotniczych.

Więcej informacji na www.easyJet.com oraz easyJet Polska na Facebooku