Travelport oferuje najnowocześniejsze w branży rozwiązanie do obsługi połączeń ekspresowych z portami lotniczymi

Firma Travelport, czołowy dostawca systemów i technologii dystrybucji i obsługi płatności oraz innych rozwiązań dla wartej 7 bilionów USD światowej branży turystycznej, zaprezentowała pierwsze na świecie rozwiązanie umożliwiające sprzedaż biletów na połączenia ekspresowe z portami lotniczymi za pośrednictwem biur podróży, dostępne w formie modułu dodatkowego na platformie Travelport Travel Commerce Platform.

Twórcą innowacyjnego modułu jest brytyjska firma Developer Connections Ltd., która należy do sieci Travelport Developer Network.

Travelport jest pierwszym operatorem platformy dla branży turystycznej, który oferuje rozwiązanie umożliwiające sprzedaż biletów na regularne połączenia między portami lotniczymi a miastami obsługiwane przez szybką kolej podmiejską. Dzisiejsza prezentacja podkreśla znaczenie otwartej platformy umożliwiającej najlepszym i najzdolniejszym programistom z całego świata tworzenie narzędzi w odpowiedzi na niezaspokojone dotąd potrzeby globalnej branży turystycznej, a także potwierdza zaangażowanie firmy Travelport w rozwijanie tego typu środowisk.

Pierwszym klientem oferującym swoje usługi w ramach nowo uruchomionego rozwiązania jest Heathrow Express. Pracownicy biur podróży korzystający ze znakomitego systemu obsługi punktów sprzedaży Travelport Smartpoint mogą już rezerwować bilety elektroniczne na pociągi Heathrow Express i oferować je podróżnym w takiej samej cenie, jak w przypadku bezpośredniego zakupu u przewoźnika.

Nowe rozwiązanie umożliwia również:
•    łączenie się za pomocą jednej aplikacji z systemami wielu przewoźników obsługujących połączenia ekspresowe z portami lotniczymi;
•    zapewnienie pracownikom biur podróży dostępu do wszystkich dostępnych klas usług;
•    wystawianie biletów w formie elektronicznej;
•    automatyczne integrowanie danych z rekordów PNR.

Stephen O’Hara, dyrektor ds. przewozów kolejowych w firmie Travelport, powiedział: „To doskonała wiadomość, ponieważ nowe rozwiązanie przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym stronom. Firma Heathrow Express zyska dodatkowych pasażerów, a biura podróży będą mogły oferować klientom bardziej kompleksowe usługi, co przełoży się na wzrost przychodów obu stron. Cieszymy się, że to właśnie na platformie Travelport zadebiutuje nowe rozwiązanie stworzone we współpracy z firmą Developer Connections Ltd., umożliwiające uzyskanie zintegrowanego dostępu do danych za pośrednictwem systemu Travelport Smartpoint. Bardzo ważne jest również to, że naszym pierwszym partnerem jest Heathrow Express. Nowa aplikacja to istotny krok naprzód, który umożliwi dużej grupie podróżnych skorzystanie z usług niedostępnych dotychczas w tradycyjnych globalnych systemach dystrybucji. Prowadzimy również bardzo obiecujące rozmowy z innymi przewoźnikami oferującymi połączenia ekspresowe z portami lotniczymi na całym świecie. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przedstawić kolejne informacje na ten temat”.

„W przypadku naszych klientów przygoda z lotniskiem Heathrow zaczyna się i kończy w momencie, gdy wsiadają do pociągu lub wysiadają z niego na dworcu Paddington” — powiedział Angus McIntyre, dyrektor ds. rozwoju działalności w firmie Heathrow Express. „Dbamy o to, aby cała podróż przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Nowy system firmy Travelport ułatwi nam osiągnięcie tego celu, a także umożliwi dotarcie do znacznie szerszego grona potencjalnych klientów rezerwujących bilety za pośrednictwem biur podróży”.

Paul McDermott, właściciel firmy Developer Connections Ltd., powiedział: „Sieć Travelport Developer Network jest dla nas bardzo cennym narzędziem umożliwiającym nawiązywanie kontaktów z liczącymi się biurami podróży, do których w przeciwnym razie trudno by nam było dotrzeć. Ścisła współpraca z zespołem firmy Travelport stworzyła nam okazję do opracowania nowego modułu dodatkowego, z którego zgodnie z naszymi oczekiwaniami skorzystają operatorzy połączeń ekspresowych z lotniskami na całym świecie. W ten sposób będziemy mogli dalej rozszerzać prowadzoną działalność”.

Aby uzyskać więcej informacji i pobrać bezpłatną aplikację, należy odwiedzić serwis www.travelportmarketplace.com.

 

###

 

Informacje o firmie Travelport (www.travelport.com)
Travelport to dostawca systemów i technologii dystrybucji i obsługi płatności oraz innych rozwiązań dla wartej 7 bilionów USD światowej branży turystycznej. Firma prowadzi działalność w ponad 170 krajach i zatrudnia ok. 3400 pracowników. W 2014 r. osiągnęła przychody netto w wysokości 2,1 mld USD. Działalność spółki obejmuje dwa obszary:

–    Travel Commerce Platform — firmowa platforma typu B2B, ułatwiająca czołowym przewoźnikom i innym dostawcom usług turystycznych dotarcie do klientów zarówno online, jak i offline. Platforma zawiera także pionierskie rozwiązanie do obsługi płatności typu B2B, które dzięki wykorzystaniu doświadczenia firmy Travelport w branży turystycznej zaspokaja potrzeby pośredników turystycznych w zakresie efektywnego i bezpiecznego rozliczania transakcji.

–    Technology Services — pion usług technologicznych, w ramach którego świadczone są kluczowe usługi informatyczne dla linii lotniczych, m.in. w zakresie obsługi sprzedaży, wystawiania biletów a także dostarczane są inne rozwiązania pozwalające klientowi skupić się na jego podstawowej działalności i obniżyć koszty.

Travelport ma siedzibę w Langley w Wielkiej Brytanii. Firma zakończyła ostatnio swoją pierwszą ofertę publiczną na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych i jej akcje są notowane pod symbolem „TVPT”.