Jean-Pierre Vandromme –  współzałożyciel i Prezes grupy Firstcom Europe, międzynarodowego  dostawcy usług telekomunikacyjnych w chmurze, działającego na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji oraz Polski. Vandromme jest również partnerem zarządzającym funduszu TMT Asset Management, działającego w sektorze mediów i komunikacji ze zwrotem z inwestycji przekraczającym 5 mld USD.

W latach 2011 – 2014 Jean-Pierre Vandromme był partnerem zarządzającym funduszu  private equity Pemberton inwestującym na rynkach teleinformatycznym i finansowym. Uprzednio pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego drugiego, co do wielkości rosyjskiego operatora telefonii komórkowej – Vimpelcom, z obrotem przekraczającym 10 mld USD. Był również Prezesem Golden Telecom – największego niezależnego operatora usług stacjonarnych w Rosji. W tym okresie przychód spółki wzrósł o 115% do 1,6 mld USD, a zysk netto wzrósł o 150%. Golden Telecom zajął również  dziewiąte miejsce w ogólnoświatowym rankingu Business Week: “2007 Hot Tech Growing Ranking”, co oznacza, że był to najszybciej rosnący operator usług telefonii stacjonarnej na świecie.

 
Vandromme był również członkiem zarządu Completel France oraz Ventelo Norway. Zarządzał także ·spółką Ventelo Europe, którą zrestrukturyzował. Od roku 1994 do 2000 piastował wysokie stanowiska managerskie w firmie GTS. Karierę zawodową zaczynał w Belgacom, belgijskim, państwowym operatorze telekomunikacyjnym.