Trudno uwierzyć w to, co można było zobaczyć 2 września na torze wyścigowym niedaleko Madrytu: gwiazda futbolu Christiano Ronaldo i kierowca Formuły 1 Jenson Button grali w piłkę… za kierownicami McLarenów.

TAG Heuer zamienił słynny tor Circuito del Jarama w gigantycznych rozmiarów boisko, na którym słynni sportowcy – ambasadorzy marki – mogli spróbować swoich sił w pozornie niemożliwej kompilacji swoich dziedzin. Drifting, oszałamiająca prędkość, czy pilotowanie to dla Ronaldo zupełnie nowe doświadczenie, podobnie jak dla Buttona strzały i slalomy z piłką. Być może ta mieszanka zabawy i ekstremalnych sportowych wyczynów przerodzi się kiedyś w regularną dyscyplinę? Wybór lokalizacji wiąże się z modelem TAG Heuer Jarama z późnych lat 70. XX wieku. W trakcie treningu sportowcy korzystali jednak z legendarnego Carrera Caliber 1887. Do dyspozycji mieli także znacznie bardziej pokaźnych rozmiarów sprzęt: McLarena P1 i McLarena 650S. Christiano okazał się tak samo sprawnym kierowcą, jakim jest piłkarzem. O radości, jaką obu panom sprawiła ta zabawa niech świadczy ilość postów na Facebooku i Twitterze, która zaowocowała nadspodziewaną reakcją fanów.

Jean-Claude Biver, prezes sekcji zegarków LVMH i jednocześnie jeden z największych fanów obu ikon sportu, był na miejscu by podnieść czarno-białą flagę. „Niesamowity dzień” – skomentował po zakończeniu treningu. „Christiano Ronaldo i Jenson Button mają niesamowitą odwagę i energię. Hasło don’t crack under pressure bardzo dobrze charakteryzuje ich nastawienie. Zdecydowanie je podzielamy”- dodaje.