NYX Hotel Warsaw – pierwszy w Polsce hotel lifestylowej marki NYX Hotels by Leonardo Hotels Brands – pozostaje otwarty dla gości. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z usług noclegowych hotelu mogą korzystać przedstawiciele określonych grup zawodowych, takich jak medycy czy dziennikarze, przebywający w Warszawie w celach służbowych. Na gości czeka 331 pokoi i apartamentów urządzonych w nowoczesnym stylu przez pracownię znanego projektanta wnętrz – Andreasa Neudahma. W hotelu znajdują się przestronne sale konferencyjne o łącznej powierzchni 518,5 m2, zaaranżowane w sposób zapewniający uczestnikom spotkań zawodowych zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego. Odwiedzający mogą liczyć na specjały kuchni polsko-izraelskiej i przyjazną atmosferę, która z pewnością uprzyjemni im pobyt w Warszawie.

NYX Hotels to lifestylowa propozycja Leonardo Hotels Brands. Obiekty spod szyldu NYX Hotels znaleźć można w miastach, takich jak Londyn, Praga, Madryt czy Tel Aviv. 1 marca dołączył do nich NYX Hotel Warsaw. Hotel pozostaje otwarty dla gości przebywających w Warszawie w określonych celach zawodowych, przedstawionych w Rozporządzeniu Rady Ministrów. Funkcjonuje zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, opracowanymi przez krajowe służby ds.. ochrony zdrowia. Do skorzystania z usług noclegowych w jego unikalnych wnętrzach, zaprasza General Manager hotelu, Paulina Kołodziejczyk: Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych w funkcjonowanie NYX Hotel Warsaw – gości i członków zespołu – jest naszym największym priorytetem. Z uwagą śledzimy dynamikę pandemii i monitorujemy rekomendacje krajowych służb ds. ochrony zdrowia, starannie wdrażając je w funkcjonowanie naszego hotelu. Wspólnym wysiłkiem staramy się stworzyć miejsce gwarantujące gościom maksymalne bezpieczeństwo. Nasze drzwi pozostają otwarte dla wszystkich odwiedzających Warszawę w celach określonych przez Rozporządzenie Rady Ministrów. Serdecznie zapraszamy.

Miejski lifestyle

NYX Hotels jest marką lifestylową o charakterze miejskim. Każdy obiekt konceptu przepełniony jest duchem swojego otoczenia. Wkracza on do wnętrz hotelowych pod postacią sztuki miejscowych artystów, ciekawych lokalnych akcentów wnętrzarskich, oferty gastronomicznej oraz wydarzeń rozrywkowych, adresowanych nie tylko dla gości, ale też mieszkańców okolicy. Czterogwiazdkowy NYX Hotel Warsaw zlokalizowany jest w centrum miasta, przy ul. Chmielnej 71, w dynamicznie rozwijającej się biznesowej okolicy. Mieści się w Varso Place – kompleksie znanym z najwyższej w Unii Europejskiej wieży o wysokości 310 m. Hotel jest doskonale skomunikowany z resztą Warszawy – położony jest nieopodal najważniejszych węzłów komunikacyjnych, w tym dworca kolejowego Warszawa Centralna, z którym bezpośrednio łączy go przejście podziemne.

Hotel oferuje 298 pokoi i 33 apartamenty, z których najmniejsze maja powierzchnię 26-34m kw., a największe 77-81 m kw. W ofercie znajdują się pokoje i apartamenty z widokiem na panoramę Warszawy, z tarasami, a także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wnętrza są jasne, wyposażone w starannie dobrane meble i akcesoria, wśród których znajdują się wygodne stanowiska do pracy, telewizory LCD (40-48″), minibary, zestawy do parzenia kawy i herbaty, minisejfy i zestawy do prasowania. Pokoje zachwycają interesującym wystrojem, utrzymanym w stylu nowoczesnym oraz zaskakującymi detalami, nawiązującymi do kultury lokalnej. Kolorystyka mebli wywołuje skojarzenia z popularnymi w PRL meblościankami, na ścianach przestrzeni wspólnych znajdziemy portrety znanych przedstawicieli polskiej popkultury.

Lokalność wkracza do wnętrz hotelu także w formie sztuki z obszaru street i urban art, wykonanej w oiekcie przez przedstawicieli czołówki lokalnych artystów, takich jak Mariusz Tarkawian, Norbert Delman, Mariusz Waras czy Nespoon. Za wystrój wnętrz hotelu odpowiada pracownia znanego projektanta wnętrz – Andreasa Neudahma, za koncepcję artystyczną – Fundacja Propaganda. W lobby NYX Hotel Warsaw znajduje się restauracja Clash, wyspecjalizowana w kuchni izraelsko-polskiej, a także bar, funkcjonujący pod tą sama nazwą. W ciepłe dni dodatkowych wrażeń gościom dostarczy drugi bar, znajdujący się na dachu budynku, na wysokości 19 piętra. Na odwiedzających bar czekać będą dania barbecue, szeroka oferta napojów, muzyka na żywo oraz zapierający dech w piersiach widok na panoramę Warszawy.

Oferta biznesowa

W hotelu znajduje się 5 przestronnych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 518,5 m kw., będących w stanie pomieścić do 400 osób. Wszystkie znaleźć można na pierwszym piętrze. Wszystkie są klimatyzowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt elektroniczny, niezbędny przy organizacji wydarzeń biznesowych. Dzięki dużym oknom, możliwe jest naturalne oświetlenie pomieszczeń promieniami słońca. 4 mniejsze sale konferencyjne można ze sobą modułowo łączyć, w zależności od zapotrzebowania. Ich wspólna powierzchnia to 334,9 m kw., a pojemność – 260 osób. Sala piąta – NYX 5 – jest największa i zajmuje 183,6 m kw.

Przed salami konferencyjnymi znajduje się przestrzeń foyer ze stołem bilardowym i maszynami do gier retro. Można w niej odpocząć i zrelaksować się podczas przerwy na kawę. Sale dają się zaaranżować na kilka sposobów, każdy z nich także w wersji epidemicznej, zapewniającej uczestnikom spotkania odpowiedni dystans społeczny. Z myślą o potrzebach gości, przebywających w hotelu w celach służbowych, w obszernym lobby NYX Hotel Warsaw zaaranżowano strefy ze stanowiskami do pracy, z bezpłatnym dostępem do WiFi o prędkości 1000 Mb/s. Dzięki temu praca zdalna może przebiegać bez zakłóceń, w przyjaznej atmosferze kreowanej przez zespół NYX Hotel Warsaw.