Hotel Bristol od 1901 roku jest miejscem spotkań warszawiaków i podróżnych ze wszystkich zakątków świata. W znajdujących się na pierwszym piętrze zabytkowych salonach spotkań od  ponad 114 lat organizowane są przyjęcia, bale, wesela, bankiety i kolacje. W 2015 roku wnętrzom tym przywrócony został blask dawnych lat – salony zostały starannie odrestaurowane z poszanowaniem tradycji i bogatych korzeni słynnego hotelu, którego architekturę na zamówienie Ignacego Jana Paderewskiego z początkiem ubiegłego wieku zaprojektował sam Otto Wagner Młodszy. 

 

DESIGN

Za koncept odnowionych przestrzeni odpowiadało niszowe, butikowe studio Sagrada z Londynu, wyspecjalizowane w projektowaniu luksusowych obiektów i prowadzone przez światowej sławy architekta wnętrz Davida d’Almadę. Nadrzędnym celem projektu było nie tylko zachowanie ducha, ale i podkreślenie stylu art deco, z którego Bristol zasłynął w Europie. 

DETALE

Podczas remontu architekci zawsze w pierwszej kolejności szukali najlepszych rozwiązań u lokalnych przedsiębiorców. Wszystkie lampy zostały zaprojektowane ze szkiców projektantów i stworzone tylko dla Hotelu Bristol przez polskich podwykonawców. Części drewniane, w tym zdobione złotymi płatkami drzwi oraz elementy dekoracji szyte z tkanin również zostały wykonane w Polsce. Dywany z dodatkiem jedwabiu zaprojektowano i wyprodukowano w Portugalii, dla każdego z salonów na wyłączność. Natomiast wszystkie meble znajdujące się we wnętrzach, także te wolnostojące, zostały wykonane na wymiar i inspirowane są projektami z początku XX wieku.

PATRONI

Salony spotkań  Hotelu Bristol od zawsze miały swoich patronów. Dlatego podczas aktualnej renowacji, każdemu z nich nadano indywidualny charakter, podkreślający cechy osobowości wielkich postaci lub okresu, w którym żyli i tworzyli.

SALON CHOPIN – przez połączenie dwóch mniejszych salonów Chopin I oraz Chopin II staje się salą balową hotelu, która pomieści do 260 osób. W jej wnętrzu odnajdziemy liczne inspiracje stylem secesyjnym. Położone na podłodze z dymionego dębu dywany przywodzą na myśl okienne witraże, a antyczne w stylu i ręcznie zdobione bursztynem lustra, przenoszą nas w czasie do poprzedniej epoki.

SALON  MONIUSZKO – jego przygaszona kolorystyka i bujność zdobień kreują nastrojową atmosferę, idealną podczas wieczornych kolacji lub koktajli. Architektura wnętrza jest odzwierciedleniem salonu Chopin, tylko utrzymana w ciemnej kolorystyce.

SALON KIEPURA – jest usytuowany przy balkonie, z którego Jan Kiepura śpiewał do warszawskich brunetek i blondynek. Design żyrandoli został zainspirowany piszczałkami organowymi, a aksamitna faktura ścian wygłusza echo i potęguje wrażenie wyjątkowości.

SALON KOSSAK – jest inspirowany kolorami ziemi, które odnajdziemy w licznych pracach słynnego malarza mającego w Hotelu Bristol swoje atelier. Imponujący dywan prezentuje liczne odcienie zieleni, a tak naprawdę jest utkany z jednej nitki – to wrażenie osiągnięte zostało dzięki różnym technikom tkania.

SALON REYMONT – inspirowany stylem kubistycznym salon zdefiniowany został przez liczne formy geometryczne. Zdobione elementami metalowymi meble i ciężki, mosiężny żyrandol dodają wnętrzu dynamizmu.

SALON MICKIEWICZ – jest to jedyny salon, w którym antyczny mosiądz zastąpiono chromami. Odważne, męskie połączenia kolorów tej inspirowanej wieszczem biblioteki, uzupełniono drzewem palisandrowym.

SERWIS

Hotelu Bristol, należący do portfolio The Luxury Collection, skupiającej najznakomitsze hotele świata, ceniony jest nie tylko ze względu na prestiż i niepowtarzalny klimat, ale także z uwagi na najwyższej jakości serwis. Uprzejma oraz dyskretna obsługa hotelu zadba o najdrobniejsze detale, by sprostać wymaganiom gości podczas spotkań, wesel, konferencji lub kolacji. 

Nowe przestrzenie bankietowe posiadają wszelkie udogodnienia oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zagwarantują ich użytkownikom najwyższy komfort, a propozycje szefa kuchni Carlosa Teixeira umilą spotkanie każdemu koneserowi niepowtarzalnych smaków.