19,4 mln zł – to oficjalny zysk operacyjny PL.2012+, operatora PGE Narodowego odnotowany pod koniec 2016 roku. Bilans finansowy został oficjalnie potwierdzony przez biegłego rewidenta i zatwierdzony przez Zarząd Spółki i Radę Nadzorczą

 

— 2016 rok był najlepszy rokiem finansowym w historii PL.2012+, ponieważ działamy z dobrym wyczuciem finansowym i prowadzimy ścisłą kontrolę swoich kosztów. Wynik operacyjny PGE Narodowego – 19,4 mln zł – jest rekordowy i ponad 4 mln zł wyższy niż przewidywała ostatnia prognoza. To zasługa naszej strategii biznesowej i zdrowej struktury wydatków — ocenił Jakub Opara, prezes zarządu PL.2012+.

 

Działalność obiektu opiera się na trzech głównych liniach biznesowych: wydarzeniach całostadionowych, działalności biznesowej (eventy B2B, partnerstwa korporacyjne, loże VIP) oraz wynajmie powierzchni. Do osiągnięcia tych rekordowych wyników w znacznym stopniu przyczyniła się mocna pozycja PGE Narodowego na rynku „business and leisure” („czasu wolnego”) oraz jego silna marka.

 

— PGE Narodowy dla naszych klientów i partnerów biznesowych jest przede wszystkim miejscem, które skutecznie pomaga rozwijać ich działalność. Przyczyniamy się do sukcesu wydarzeń, ponieważ mamy silną markę i nasz adres na zaproszeniu stał się synonimem udanego wydarzenia. Wizerunek PGE Narodowego pozytywnie wpływa na wizerunek naszych klientów. Tu działa tzw. efekt aureoli, który ma bezpośrednie przełożenie na marketing i sprzedaż ich oferty. Dlatego współpracujemy z największymi, ale pomagamy też wejść na rynek nowym graczom, którzy czują, że na PGE Narodowym mogą jeszcze bardziej niż dotychczas rozwinąć skrzydła — dodał prezes Opara. 

 

Mimo wyłączenia obiektu na dwa miesiące w związku z organizacją prestiżowego szczytu NATO, w 2016 roku na PGE Narodowym odbyło się 19 imprez masowych, ponad 200 wydarzeń społecznych i 250 wydarzeń biznesowych. Bardzo dobre wyniki finansowe idą w parze z niewątpliwym sukcesem frekwencyjnym: w 2016 roku PGE Narodowy odwiedziło 1 mln 880 tysięcy gości, co potwierdza, że to jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce.

 

Kalendarz na 2017 rok na PGE Narodowym zakłada organizację przynajmniej 24 wydarzeń całostadionowych, kilkuset wydarzeń biznesowych i społecznych. Wśród potwierdzonych już imprez są: mecze polskiej reprezentacji w eliminacjach Mistrzostw Świata 2018 (10.06. Polska – Rumunia; 08.10. Polska – Czarnogóra; 04.09. Polska – Kazachstan); LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland (13.05.); gala KSW Colosseum (27.05.), Ceremonia i Mecz Otwarcia Eurovolley Poland 2017 Polska vs Serbia (24.08.); koncerty Coldplay (18.06.), Depeche Mode (21.07.) i Roztańczony PGE Narodowy (23.09.).