Zapraszamy w czwartek, 5 listopada o godz. 19.00 na pokaz multimedialny  “Oko w oko z Filipin(k)ami”. Pokaz odbędzie się w ramach VIII sezonu Spotkań Podróżniczych IN MUNDO, kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

KUP BILET DO KINA
KUP BILET NA POKAZ ONLINE

Agnieszka Sawala wraz z córkami i przyjaciółmi zorganizowała misję optyczną na Filipinach. Dziewczyny kilka lat wcześniej mieszkały w filipińskim Cebu. Było to dobre, spokojne miejsce do życia w archipelagu Visayas. Było, bo w listopadzie 2013 roku północną część wyspy spustoszył rekordowy w dziejach meteorologii tajfun Yolanda, poprzedzony serią trzęsień ziemi na niespotykaną w tym rejonie skalę. “Nas już tam nie było, bezpiecznie kontynuowałyśmy życie w Polsce. Jednak w Cebu wszystkie zostawiłyśmy kawałek serca, przyjaciół i ciepłe wspomnienia. Nic dziwnego, że po prostu musiałyśmy COŚ zrobić. Wraz z kolegą, Maćkiem Ciebierą, optometrystą, który wraz ze ś.p. Romualdem Koperskim niejednokrotnie badał wzrok na Syberii, a z własnej inicjatywy także w Afryce, zorganizowaliśmy misję optyczną na Filipinach. Postanowiłam, że moje córki – wówczas 7- i 11-letnia, pojadą wraz z nami. Żeby uczyć się pomagać, ale też doceniać swoje uprzywilejowane życie, na które zdarza im się narzekać.”

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Filipińczykach i Filipinach, wolontariacie, podróżowaniu z dziećmi, chcecie poznać kulisy misji i dowiedzieć się, jak zaangażować swoje pociechy w pomoc innym, no i – oczywiście – jeśli chcecie poznać nasze bohaterki – Agnieszkę, Tonię i Lidkę, zapraszamy.

————————————————
Spotkania Podróżnicze „In Mundo”

Program spotkań

Bilety wstępu na pokazy: 18 zł
Przedsprzedaż biletów na pokaz w kinie: https://www.kinoluna.pl/filmy/oko-oko-filipinkami
Przedsprzedaż biletów na pokaz online: https://slajdypodroznicze.pl/online/
https://www.facebook.com/events/280406106542460