Już 21 obiektów w Polsce należy do największej na świecie rodziny hotelowej. W marcu otwarty został BEST WESTERN Hotel Opole Centrum, który jest pierwszą inwestycją funkcjonującą pod marką Best Western w województwie opolskim.

Dzięki wartej około siedmiu milionów złotych inwestycji, w centrum Opola, powstał nowoczesny hotel, który udostępnia 28 pokoi oraz dwa apartamenty, oferując 61 miejsc noclegowych. Goście będą mogli skorzystać również z mogącego pomieścić 20 samochodów parkingu. Dla klientów biznesowych przewidziano natomiast w pełni wyposażoną salę konferencyjną, w której będzie mogło się spotkać do 70 osób.

Trzygwiazdkowy obiekt ma być przede wszystkim przyjazny, dlatego w klimatyzowanych pokojach na gości czekać będzie zestaw powitalny. Zmęczeni podróżni będą mogli zrelaksować się w saunie, jacuzzi lub w profesjonalnym gabinecie masażu.

Jednak głównym atutem BEST WESTERN Hotel Opole Centrum jest doskonała lokalizacja. Obiekt położony jest w samym sercu miasta, przy ulicy Waryńskiego 17. Od zabytkowego rynku dzieli go zaledwie 600 metrów, a żeby dotrzeć do słynnego amfiteatru opolskiego wystarczy 10 minutowy spacer. Dlatego hotel będzie nie tylko ważnym miejscem dla turystów. Na dole kamienicy mieści się restauracja Popina, której łącząca włoskie, francuskie i hiszpańskie smaki oferta jest skierowana zarówno do gości hotelowych jak i mieszkańców miasta. W budynku powstał również pub Swing, który dzięki wieczorom jazzowym ma szansę stać się ważnym miejscem dla opolskich miłośników muzyki.

– Do otwarcia przygotowywaliśmy się przez wiele miesięcy. Starannie wybieraliśmy usługi hotelowe, a także szkoliliśmy obsługę, dzięki temu jesteśmy pewni, że już pierwsi goście będą zadowoleni z pobytu w naszym obiekcie – mówi Magdalena Gittings, dyrektorka BEST WESTERN Hotel Opole Centrum. – Cieszymy się również, że spełniliśmy wszystkie wymagania Strategii Jakości Best Western. Jest to dla nas jasny sygnał, że nasza oferta będzie na tle innych obiektów w Opolu wyjątkowa – dodaje.

Dzięki BEST WESTERN Hotel Opole Centrum największa na świecie rodzina hotelowa jest już obecna w 13 polskich województwach. 21 obiektów oferuje obecnie 1859 pokoi. Hotele Best Western funkcjonują w 15 miastach. Są to lokalizacje kluczowe z punktu widzenia zagranicznych turystów, takich jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto czy Wrocław, a także ważnych punktach na biznesowej mapie polskich, takich jak Katowice, Kielce czy Rzeszów.

– Województwo opolskie należy do tych regionów na mapie Polski, w których jest jeszcze dużo miejsca na rozwój oferty hotelowej o wysokim standardzie. Dzięki przynależności do Best Western inwestorzy uzyskują cały szereg narzędzi, które pomagają w zdobywaniu gości nie tylko w największych miastach, ale także w mniejszych ośrodkach, gdzie oferta obiektu musi być dostosowana precyzyjnie do potrzeb rynku – mówi Gheorghe Marian Cristescu, Dyrektor Best Western na Polskę. – Otwarcie hotelu w Opolu jest pierwszym z serii, które planujemy w pierwszej połowie 2014 r. W najbliższych miesiącach do naszej sieci dołączą jeszcze obiekty we Wrocławiu i w Płocku – dodaje.