Wakacje to czas częstych wyjazdów. Warto zatem zastanowić się nad bardziej ekonomicznym podróżowaniem, zwłaszcza w kontekście prawdopodobnego wzrostu cen paliw. Rozwiązaniem dla kierowców może być zabieranie ze sobą pasażerów podczas wspólnych przejazdów, aranżowanych np. poprzez serwis BlaBlaCar. Dzięki nowej ofercie, BlaBlaPass, wprowadzonej na platformie w marcu 2017, liczba aktywnych pasażerów zwiększyła się aż o 50%, dlatego umówienie się na wspólną podróż stało się dużo łatwiejsze

 

Paliwo ma największy udział w koszcie przejazdu samochodem, a ostatnio głośno mówi się o możliwych podwyżkach cen. Jednak kierowcy podróżujący na dłuższych dystansach mogą z łatwością zaoszczędzić do 75% kosztów paliwa – wystarczy, że zabiorą ze sobą pasażerów, którzy złożą się z nimi na przejazd. Jak to zrobić? Kierowcy mogą bezpłatnie zarejestrować się w serwisie BlaBlaCar, który łączy ze sobą osoby podróżujące w tym samym kierunku i dzielące się kosztami przejazdu. W sytuacji, gdy kierowca zabierze ze sobą trzech pasażerów, cena za litr benzyny wyniesie go niewiele ponad złotówkę.

 

Teraz znalezienie współtowarzyszy podróży poprzez BlaBlaCar stało się jeszcze prostsze. W marcu 2017 serwis zastąpił opłatę serwisową, pobieraną od pasażerów online przed każdą rezerwacją, systemem BlaBlaPass. Oferta ta daje pasażerom nieograniczony dostęp do wszystkich przejazdów widocznych na polskiej platformie przez sześć miesięcy za jednorazową opłatą w wysokości 1 złotego.

 

Nowe rozwiązanie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem – liczba aktywnych pasażerów wzrosła aż o 50%, dzięki czemu zaaranżowanie wspólnego przejazdu stało się jeszcze łatwiejsze. Tak duże zainteresowanie ofertą specjalną spowodowało, że została ona przedłużona na czas nieokreślony.

 

BlaBlaCar to największa na świecie społecznościowa platforma wspólnych przejazdów licząca ponad 45 milionów użytkowników, w tym ponad 2 miliony w Polsce. Na polskim rynku platforma działa od 2012 roku, a każdego dnia na trasach pomiędzy największymi miastami oferowane są setki miejsc. Kierowcy korzystający z BlaBlaCar uzupełniają tradycyjną sieć transportu, docierając wspólnie z pasażerami do miejsc, do których często nie dojeżdżają regularni przewoźnicy.