Od 50 lat Pantaenius, wywodząca się z Hamburga firma z tradycjami, jest integralną częścią świata sportów wodnych. Oprócz centrali w Niemczech, ma także biura w Północnej Ameryce, Australii, Skandynawii, Wielkiej Brytanii, w Regionie Śródziemnomorskim, a od stycznia 2018 także w Polsce, w Gdańsku.

 

Po niemal pięciu dekadach stabilnego rozwoju, Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów osiągnął następny punkt w historii firmy zawierając stutysięczną aktywną umowę ubezpieczenia podczas tegorocznych targów żeglarskich w Dusseldorfie.

 

Dla uczczenia tego historycznego momentu, jubileuszowy klient otrzymał darmowe ubezpieczenie na cały rok. Dyrektor Zarządzający Martin Baum mówi: „Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że entuzjaści sportów wodnych z całego świata pokładają w nas zaufanie. Kiedy mój ojciec w 1969 roku zdecydował się na rozwijanie rozwiązań ubezpieczeniowych przeznaczonych specjalnie dla posiadaczy łodzi, z pewnością nie wyobrażał sobie gdzie Pantaenius zajdzie pół wieku później.

 

Niemniej jednak nasza firma nie tylko się powiększyła, ale dzięki temu sukcesowi mierzy się z coraz bardziej wymagającymi wyzwaniami. To, że dziś możemy świętować stutysięcznego klienta Pantaenius, zachęca nas do dalszego oferowania najlepszych ubezpieczeń i obsługi dla naszych obecnych i przyszłych klientów”.

 

Jubileuszowy klient Pan Joerg Lotz z Niemiec jest zadowolony z niespodziewanego prezentu i cieszy się z czekających go podróży na nowo nabytym jachcie Nauticat 321: „Poznałem Pantaenius jako partnera Niemieckiego Związku Żeglarskiego, którego byłem członkiem. Rozległa ochrona zapewniana przez polisę Pantaenius przekonała mnie, żeby się z nimi skontaktować.

 

Odwiedzając ich stoisko w Dusseldorfie mogłem osobiście porozmawiać o moich wymaganiach co do ubezpieczenia i od razu skorzystać z oferowanej przez nich ochrony”. Latem Pan Lotz planuje zwiedzać archipelagi w zachodniej Szwecji zaczynając od Maasholm i pożeglować dalej aż do Oslo. Wcześniej osobiście odbierze nową łódź w fińskiej stoczni w Turku.

                                                                         

Martin Baum podsumowuje: „Chcielibyśmy skorzystać z okazji i jeszcze raz podziękować klientom Pantaeniusa za ich lojalność i zaufanie. Życzymy wszystkim żeglarzom, właścicielom motorówek, skipperom oraz czarterującym fantastycznego sezonu 2018 i już cieszymy się na kolejny jubileusz”.

 

Dyrektor polskiego oddziału Michał Korneszczuk dodaje: „Polski rynek jachtowy rozwija się dynamicznie z roku na rok. Chcemy być jego liderem i mamy nadzieję, że kolejny jubileuszowy klient to będzie nasz, polski klient.”