Pasażerowie InterRail mogą skorzystać ze zniżki nawet do 40% na przejazdy promem w Europie. Partnerstwo pomiędzy Grimaldi Lines i InterRail ewoluowało – teraz pasażerowie InterRail mają do dyspozycji jeszcze wyższe zniżki na przejazdy promem między Hiszpanią, Grecją, Sycylią i Sardynią.

Od 1 września 2014 r. Grimaldi Lines, partner InterRail ds. promocji, oferuje 20% zniżki na przejazdy promem i 10% zniżki na dodatkowe udogodnienia takie jak fotele Pullman, kuszetki i kabiny dla podróżnych korzystających z usług InterRail, którzy kupili bilet tego dnia lub później. Zniżki dotyczą rezerwacji standardowych i niestandardowych oraz obowiązują również poza sezonem, dzięki czemu pasażerowie zyskują jeszcze więcej, korzystając ze zniżek do 40% przy rezerwacji przejazdu promem od 15 września do 21 grudnia 2014 r. Podróżni, którzy kupili bilety InterRail Pass, mogą dokonać rezerwacji i otrzymać specjalne zniżki za pośrednictwem punktów obsługi klienta Grimaldi i w punktach sprzedaży we Włoszech i Hiszpanii. Więcej informacji na stronie: http://www.grimaldi-lines.com.

Spółka Grimaldi Lines, należąca do Grimaldi Group, to jedna z najważniejszych europejskich firm transportowych, która oferuje różnorodne usługi umożliwiające przejazd promem do najpopularniejszych wśród turystów miejsc w regionie Morza Śródziemnego. Udogodnienia i usługi dla pasażerów standardem przypominają te oferowane na statkach rejsowych, a należą do nich restauracje a la carte, bary, kasyna, centra zakupowe, baseny, gabinety odnowy biologicznej, a także centra rozrywkowe. Wygodne kabiny zapewniają dobry sen, aby po podróży pasażerowie byli wypoczęci i gotowi do zwiedzania.

Szczegółowe informacje na temat zniżek Grimaldi Lines i pozostałych zniżek podróżni InterRail mogą uzyskać korzystając z aplikacji Rail Planner. Ta bezpłatna aplikacja działająca w trybie offline zawiera rozkłady jazdy europejskich linii kolejowych oraz przydatne informacje na temat krajów uczestniczących w programie. Więcej informacji na stronie: http://www.eurailgroup.org/railplanner.

Sprzedaż biletów InterRail prowadzą lokalne koleje europejskie; można je również nabyć na stronie: http://www.interrail.eu.

Grupa Eurail G.I.E., założona w 2001 r., zajmuje się marketingiem i zarządzaniem związanym z biletami InterRail Pass i Eurail Pass zapewniającymi swobodę podróżowania koleją po całej Europie. Organizacja ta, z siedzibą w Utrechcie (Holandia), stanowi w całości własność trzydziestu partnerskich przedsiębiorstw kolejowych i spedycyjnych. Oprócz tego, Grupa posiada o wiele więcej partnerów w postaci hoteli, przedsiębiorstw transportowych i muzeów, które oferują swoje usługi dla posiadaczy biletów kolejowych po obniżonych cenach lub bezpłatnie.