W piątek 19:00 maja o godzinie 19:00 Polska Filharmonia Bałtycka koncertem symfonicznym uczci 500-lecie reformacji. Jest to część obchodów ogólnopolskiego Roku Reformacji

 

W Polsce obchody tych wydarzeń organizuje Kościół Ewangelicko-Augsburski. Siedzibą Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej jest Sopot, a jej zwierzchnikiem ks. bp prof. Marcin Hintz. Razem z Polską Filharmonią Bałtycką diecezja współorganizuje „Koncert Symfoniczny – 500 lat Reformacji”, który odbędzie się w piątek 19 maja o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej PFB.

 

W programie wydarzenia Melomani usłyszą popularny Koncert na dwoje skrzypiec d-moll BWV 1043 Jana Sebastiana Bacha. Nie mogłoby także zabraknąć V Symfonii D-dur „Reformacyjnej” Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Dzieło to zostało skomponowane w 1830 roku z okazji trzechsetnej rocznicy napisania przez Filipa Melanchtona „Wyznania augsburskiego”, które było ważnym dla reformacji dokumentem.

 

Wśród artystów, których tego wieczoru goście Filharmonii usłyszą w Sali Koncertowej, pojawią się skrzypkowie Agata Szymczewska i Szymon Krzeszowiec. Orkiestrę Symfoniczną PFB poprowadzi australijski dyrygent Daniel Smith.