Zysk operacyjny spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego, za pierwsze półrocze 2017 roku wyniósł 5 mln 30 tys. zł. Tętniący życiem stadion codziennie gości różnorodne wydarzenia sportowe, biznesowe, rozrywkowe i społeczne, stając się tym samym przykładem dla innych obiektów o podobnym charakterze

 

Spółka PL.2012+ podsumowała pierwsze półrocze 2017 roku. Sześć miesięcy działalności zaowocowało organizacją 12 wydarzeń całostadionowych, 201 bezpłatnych wydarzeń o charakterze CSR, a także wielu konferencji, targów, kongresów, wystaw i innych wydarzeń biznesowych. Wśród imprez masowych odbywających się na PGE Narodowym w pierwszej połowie roku największym zainteresowaniem cieszyły się Mecz Finałowy Pucharu Polski, koncert zespołu Coldplay oraz nowy format na PGE Narodowym, jakim była Gala KSW Colosseum. Na niesłabnące od lat zainteresowanie mógł również liczyć realizowany już po raz czwarty projekt „Zimowy Narodowy”, w ramach którego płyta areny co roku zmienia się w wielkie zimowe miasteczko.

 

Ważną częścią działalności PGE Narodowego są wydarzenia o charakterze społecznym. Otwarte, bezpłatne warsztaty sportowe i edukacyjne z roku na rok przyciągają coraz więcej fanów. Od stycznia do czerwca na terenie areny odbyły się takie warsztaty, jak „Wiosenna 5-tka”, „Ogarnij Inżynierię z PGE Narodowym” czy „Świeć Przykładem Nocą”.

— PGE Narodowy jest obiektem wielofunkcyjnym oraz wszechstronnym, dlatego też przyjęliśmy strategię otwartych drzwi, a w naszym wypadku otwartych bram, na różne inicjatywy. Każdy klient jest naszym partnerem biznesowym. Każdemu gwarantujemy elastyczną formę  współpracy, która pozwala wypracować najlepsze rozwiązania. Współpracujemy z największymi, ale pomagamy też wejść na rynek nowym graczom, którzy czują, że na PGE Narodowym mogą jeszcze bardziej niż dotychczas rozwinąć skrzydła. Zależy nam na partnerach, którzy wspólnie z nami będą współtworzyć wyjątkowość PGE Narodowego. Wypracowany za pierwsze półrocze zysk jest dowodem na to, że realizowana strategia przynosi korzyść zarówno naszym klientom, jak i spółce skarbu państwa, dla której pracujemy — podkreśla Jakub Opara, Prezes Zarządu spółki PL.2012+.

 

Zgodnie z planem biznesowym spółka powinna zakończyć cały rok na znacznym plusie.