• Virgin Hyperloop to kamień milowy w rozwoju innowacyjnej technologii hyperloop i nowy sposób patrzenia na transport publiczny.
  • Udana jazda próbna rozszerza możliwości wykorzystania Hyperloop na Bliskim Wschodzie.
  • Rada Współpracy Zatoki Perskiej może stać się światowym liderem w produkcji hyperloop, innowacyjnych inwestycji oraz tworzeniu nowych miejsc pracy.

Virgin Hyperloop otwiera nowy rozdział w historii, inaugurując pierwszą załogową podróż w kapsule Hyperloop. Kluczową rolę w powstaniu Virgin Hyperloop odegrała międzynarodowa firma logistyczna Dubai Ports World, będąca wiodącym dostawcą inteligentnych rozwiązań z dziedziny logistyki.

„Miałem prawdziwą przyjemność oglądać, jak historia tworzy się na moich oczach. Mogłem być świadkiem powstania pierwszego od ponad 100 lat nowego środka transportu zbiorowego” powiedział Ahmed bin Sulayem, prezes Virgin Hyperloop oraz prezes Dubai Ports World. „Zawsze wierzyłem, że zespół pracujący przy Virgin Hyperloop, wykorzysta tę technologię do stworzenia bezpiecznego systemu. Dzisiaj to zrobiliśmy. Jesteśmy o krok bliżej do zapoczątkowania nowej ery ultraszybkiego i zrównoważonego transportu osób i towarów.”

Udana jazda testowa Virgin Hyperloop to kamień milowy całego procesu. Zawansowane prace i szybkie postępy w Centrum Certyfikacji Hyperloop utorują drogę do certyfikacji systemów hyperloop na całym świecie. Będzie to kluczowy krok w kierunku tworzenia projektów komercyjnych, również w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Josh Giegel, współzałożyciel Virgin Hyperloop i dyrektor ds. technologii wraz z Sarą Luchian, dyrektorem ds. obsługi pasażerów w Virgin Hyperloop, byli pierwszymi osobami na świecie, korzystającymi z tej nowej formy transportu. Jazda próbna odbyła się w 500-metrowym tunelu testowym DevLoop w Las Vegas, w którym wcześniej firma Virgin Hyperloop przeprowadziła ponad 400 niezależnych testów.

„Kiedy zaczynaliśmy pracę ponad sześć lat temu, cel był prosty – zmienić sposób poruszania się ludzi” powiedział Josh Giegel. „Teraz zrobiliśmy wielki krok w kierunku spełnienia tego marzenia. Spełniamy nie tylko moje marzenie, ale marzenie nas wszystkich.”

Giegel i Luchian odbyli swoją pierwszą podróż nowo zaprezentowanym pojazdem XP-2, zaprojektowanym przez Bjarke Ingels Group. Główną ideą projektu było bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Finalny pojazd będzie większy – pomieści do 28 pasażerów.

„Bardzo często ludzie pytają mnie, czy hyperloop jest bezpieczny” powiedział Jay Walder, dyrektor generalny Virgin Hyperloop. „Dzięki dzisiejszym testom z pasażerami w środku, z powodzeniem odpowiedzieliśmy na to pytanie. Virgin Hyperloop to nie tylko bezpieczny środek transportu dla pasażerów podróżujących w kapsule w umieszczonej w próżni, ale także przemyślane rozwiązania związane z bezpieczeństwem.”