Już 21.09.2014 o 12:00 na Ołowiance
Wraz z nowym sezonem do repertuaru wracają popularne koncerty familijne! Pierwszy z nich w miły i przystępny sposób przybliży naszym podopiecznym tę część kompozycji Lutosławskiego, które napisał specjalnie z myślą o najmłodszych słuchaczach. Serdecznie zapraszamy na multimedialny koncert LUTOSŁAWSKI, TUWIM. PIOSENKI NIE TYLKO DLA DZIECI z piosenkami do wierszy Juliana Tuwima i muzyką Witolda Lutosławskiego w wykonaniu DOROTY MIŚKIEWICZ i zespołu KWADROFONIK. To wszystko już w niedzielę 21 września o godz. 12:00 w Sali Koncertowej na Ołowiance.

Wielki, polski kompozytor, Witold Lutosławski, o czym nie wszyscy wiedzą, ma w swoim dorobku również utwory pisane dla najmłodszych – w tym także piosenki do znanych wszystkim dzieciom wierszy Juliana Tuwima. Stały się one pretekstem do spotkania jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu tworzonego przez dwoje pianistów i dwoje perkusistów, znanego z twórczych opracowań muzyki tradycyjnej, klasycznej oraz znakomitych interpretacji muzyki współczesnej.

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik wzięli na warsztat Piosenki dla dzieci Lutosławskiego pisane do tekstów Tuwima i proponują ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania. Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podróżą do magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów (m.in. marimby, ksylofonu, cajonu, cymbałów, udu, kalimby, gongów…). Dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii, jest powrotem do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze.

Elementem uatrakcyjniającym koncert są wizualizacje artystki Jago VJ, zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest.

Bilety na Koncert Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci dostępne są w cenach  10-45 zł w systemie sprzedaży on-line:, www.filharmonia.gda.pl przez platformę www.bilety24.pl  oraz przez aplikacje mobilną na smart fonach. Szczegóły na www.filharmonia.gda.pl oraz w kasach PFB (bilety@filharmonia.gda.pl, 58 320 26 26 lub 58 323 83 62).

Sobota,  21 września 2014, godz. 12:00

LUTOSŁAWSKI, TUWIM. PIOSENKI NIE TYLKO DLA DZIECI

Sala Koncertowa na Ołowiance

Bilety w cenie 10-45 zł

Kup bilet   tutaj

Dorota Miśkiewicz śpiew

Zespół Kwadrofonik w składzie:

Emilia Sitarz fortepian

Bartłomiej Wąsik fortepian

Magdalena Kordylasińska instrumenty perkusyjne

Miłosz Pękala instrumenty perkusyjne

Jagoda Chalcińska (Jago VJ)  wizualizacje

 

Obejrzyj fragmenty: tutaj