Choć ciągle towarzyszy nam pandemia i doskwierają obostrzenia, to mimo tego warto odwiedzić Pilski Jarmark Bożonarodzeniowy, aby obok stoisk sprzedawców i pachnąc grzanym winem i poczuć magię zbliżających się świąt. W tym roku wydarzenie odbędzie się od 10  do 12 grudnia w godzinach 12:00 -20:00 w nowej lokalizacji na placu Konstytucji 3 Maja w Pile. Na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek.

– Warunki pogodowe i termin w kalendarzu oznacza, że coraz szybko zbliżają się święta Bożego Narodzenia a tym samym budowanie nastroju w mieście, które zwykle odbywa się za sprawą Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Spotykamy się w nowym miejscu, które mam nadzieję spodoba się wszystkim, którzy pojawią się, aby np. zakupić świąteczne prezenty. Iluminacje świąteczne są już montowane na ulicach Piły i miejscu jarmarku a nowym miejscem jest Park na Wyspie. Chcemy, aby do 6 grudnia montaż ich był zakończony – mówi Beta Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Zarząd Dróg i Zieleni w Pile informuje, że w dniach od 09 – 13.12.2021 r. w „strefie zamieszkania”   ul. 11 Listopada, placu Konstytucji 3 Maja i ul. 14 Lutego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. W związku z powyższym  dojazd i wyjazd z posesji na tym obszarze we wskazanym terminie nie będzie możliwy. Prosimy mieszkańców o parkowanie swoich pojazdów  w tym okresie w innych przeznaczonych do tego miejscach.
Jednocześnie informujemy, że parkowanie pojazdów będzie możliwe m.in. przy placu Staszica (począwszy od godzin popołudniowych w piątek). Wprowadzona organizacja ruchu pozwoli na bezpieczną i komfortową dla wszystkich odwiedzających organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Program atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego 2021

PIĄTEK 10 grudnia – plac Staszica, plac Konstytucji 3 Maja

17.00 Przyjazd Mikołaja na plac Staszica – spotkanie z Mikołajem przy choince na placu Staszica;

17:10 Rozświetlenie choinki miejskiej;

17:15 Orszak Mikołaja i przejazd z placu Staszica na pl. Konstytucji 3 Maja, ulicą 14 Lutego.

SOBOTA 11 grudnia – plac Konstytucji 3 Maja

12:30 Start parady MOTOMIKOŁAJE przygotowany przez Klub Turystyki Motocyklowej Husaria Piła;

13:00 Motomikołaje;

14:00 Koncert Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej pod dyrekcją Andrzeja Prokopowicza;

16:00 Spektakl dla dzieci pt. “Jak Mikołaj zerwał się z choinki” w wykonaniu Teatru Trójkąt z Zielonej Góry;

17:00 Tradycyjne góralskie śpiewanie w wykonaniu zespołu „Ondraszki” ze Szczyrku.

NIEDZIELA 12 grudnia – plac Konstytucji 3 Maja

16:00 Parada ze świętym Mikołajem w wykonaniu Żywego Teatru z Bielawy i „Ondraszki” na święta” – koncert zespołu „Ondraszki” ze Szczyrku;

17:00 Życzenia Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego;

17:50 Koncert kolęd w wykonaniu Sławomira Graczyka.

Już dziś wiemy, że Sylwester miejski 2021/2022 w Pile się nie odbędzie.