Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza wszystkich miłośników podróży pociągiem w pierwszą sobotę sierpnia na przejazd specjalnym pociągiem turystycznym NOTEĆ na trasie z Poznania przez Rogoźno Wielkopolskie do Czarnkowa i z powrotem.

Dodatkowo dla turystów i mieszkańców Czarnkowa przygotowano dodatkowy przejazd pociągu z Czarnkowa do Bzowa Goraj i z powrotem – pod nazwą CZARUŚ.

Pociągi powyższe będą zestawione z lokomotywy SM42 i wagonów pasażerskich w historycznym oliwkowym malowaniu. Ciekawostką przejazdu jest fakt, że linia kolejowa z Rogoźna Wielkopolskiego do Czarnkowa jest nieczynna w ruchu pasażerskim.

Pociągi turystyczne, niekoniecznie z parowozem, realizowane w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl, są organizowane praktycznie w każdy weekend wakacji szkolnych. W kolejny weekend tj. 8 sierpnia pociąg POJEZIERZE zabierze pasażerów z Poznania do Międzychodu i z powrotem – na III Paradę Lokomotyw. Dodatkowo w dniach 16 i 23 sierpnia – tak jak w prawie każdą niedzielę wakacji – na trasie z Wolsztyna do Sierakowa i Międzychodu i z powrotem uruchominone zostaną pociągi z parowozem pod nazwą RYBAK. Udana reaktywacja ruchu pasażerskiego na Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie spowodowała, że z tygodnia na tydzień wzrasta liczba pasażerów podróżujących na weeknedowy wypoczynek nad jeziorami. Warto odwiedzić pogranicze wielkopolsko-lubuskie na pokładzie pociągów turystycznych.
Organizatorem pociagów turystycznych w ramach Turystyki Kolejowej TurK ol.pl jest Instytut Rozwoju i Promocji Kolei z Poznania. Więcej szczegółów o ofercie dostępne jest na stronie www.TurKol.pl