Gorączka Gwiezdnych Wojen trwa w najlepsze na całym świecie. Fani z niecierpliwością oczekują kolejnej części pt. Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy. Już 18 grudnia nastąpi w Polsce szturm na sale kinowe, a przed wielkimi ekranami zasiądą tysiące fanów. Już same niewiele zdradzające zwiastuny wzbudziły wiele kontrowersji i wywołały lawinę komentarzy, z których wyłania się przede wszystkim uniwersalna fascynacja science fiction. Dla tych, którzy odczuwają przedpremierowy niedosyt i chcieliby na chwilę zamieszkać w odległej galaktyce, HomeToGo.pl wybrało 8 miejsc, które twórcom Gwiezdnych Wojen posłużyły za plan filmowy. Pojedź na wakacje marzeń i zanocuj w domu wakacyjnym nie z tej ziemi!   

 

  1. Dolina Śmierci, Kalifornia 225 zł za dobę – mniej więcej tyle potrzebujecie z grupą znajomych, by zaznać takiego upału, jak Luke Skywalker i R2-D2 w Nowej Nadziei. Dolina Śmierci jest jednym z najgorętszych miejsc na świecie i obfituje w spektakularne, pustynne krajobrazy. Na noc, kiedy temperatura opadnie, zatrzymaj się w domku lub apartamencie wakacyjnym, a w ciągu dnia poczuj kosmiczną atmosferę, którą zapewnia zjawiskowy Park Narodowy Death Valley.  

  2. Dżerba, Tunezja 220 zł będzie kosztował nocleg dla czterech osób w domku wakacyjnym w lokalizacji zupełnie nie z tej ziemi. Największa wyspa w Północnej Afryce, a wraz z nią słynne miasteczko Aijim, które w Gwiezdych Wojnach „odegrało rolę” odległej planety, zdecydowanie powinny znaleźć się na Waszej liście „must see”.

  3. Hardangerfjord, Norwegia Planeta Hoth z Imperium kontratakuje, lepiej znana  jest jako lodowa kraina Hardangerfjord. 325 zł to cena, którą przyjdzie Wam zapłacić za nocleg przy eksplorowaniu tej arktycznej planety. Zarzuć więc na siebie kombinezon Szturmowca, wskakuj na Tauntauna jak Han Solo i śmigaj ze znajomymi do Norwegii!

  4. Kerry, Irlandia Poczuj moc dzięki pobytowi na irlandzkim wybrzeżu i bądź jedną ze 180 osób dziennie, które mają możliwość odwiedzenia pobliskiej wyspy – rezerwatu przyrody. To właśnie ona stanowiła plan zdjęciowy dla wielu scen w filmie, na którego premierę wszyscy czekamy. 255 zł to cena za domek na zielony, galaktyczny wypad ze znajomymi!

  5. Jezioro Como, Włochy Malownicze krajobrazy wypełniają to włoskie miasteczko. Połącz więc przygodę Gwiezdnych Wojen z romantycznym wyjazdem. 425 zł to cena za wynajem domku wakacyjnego w mieście, w którym kwitła miłość Anakina Skywalkera i Księżniczki Amidali w Ataku Klonów.

  6. Phuket, Tajlandia Mimo że gwiazdy z odległej galaktyki nigdy nie postawiły stopy w Phuket, krajobrazy zostały nakręcone w tej efektownej, nadmorskiej scenerii. 820 zł sprawi, że Ty i Twoi przyjaciele marzący o pojedynku z Darthem Vaderem, będziecie mogli leżąc na plaży wyobrażać sobie gwiezdne myśliwce rebeliantów latające nad Waszymi głowami.

  7. Sewilla, Hiszpania Mimo że pojawiła się jedynie w II Części, i to przez zaledwie 48 sekund, wspomnienia wakacji w Sewilli pozostaną w Waszej pamięci do końca życia. Domek wakacyjny za 345 zł jest doskonałym miejscem, by doświadczyć tego, co najlepsze z obu światów: spotkania z kultowymi Gwiezdnymi Wojnami na filmowej planecie Naboo i romantycznego wyjazdu we dwoje.

  8. Caserta, Włochy Jeśli chcesz zwiedzić więcej miejsc na Naboo, za 375 zł możesz spędzić noc z grupą przyjaciół w Pałacu Królewskim w Casercie, największym pałacu królewskim we Włoszech, który stanowił plan zdjęciowy dla wielu scen z Gwiezdnych Wojen: Odcinek I i II. W tych marmurowych wnętrzach poczujesz się jak jeden z władców Republiki! 

*Podane ceny dotyczą jednego noclegu dla 2-6 osób w domu lub apartamencie wakacyjnym.  Ceny stanowią uśrednioną stawkę za nocleg z bazy HomeToGo w danej lokalizacji w tygodniu 12/12/15-19/12/15.