Ogromna okazja dla miłośników kina wysokich lotów! Już 13 października w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się pokaz francusko-tureckiego filmu „Mustang”. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 19:00

 

Film debiutującej tureckiej reżyserki Deniz Gamze Ergüven zdobył wiele nagród, m.in. nagrody FIPRESCI przyznawanej przez stowarzyszenie krytyków filmowych dla Największego Odkrycia Filmowego 2015 oraz nagrody Publiczności na AFI Fest 2016. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć to dzieło podczas jednego z pokazów w ramach przeglądu filmów tureckich, który towarzyszy cyklowi wykładów „Sześć wieków relacji polsko-tureckich” w Zamku Królewskim w Warszawie.

 

O filmie

 

Akcja filmu toczy się w małym nadmorskim miasteczku, kilkaset kilometrów od Stambułu. Lale i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, że ich zachowanie wywoła lokalny skandal, który będzie miał nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień staje się więzieniem, a opiekunowie jak najszybciej chcąc pozbyć się problemu — wydać córki za mąż bez ich zgody. Siostry postanawiają jednak za wszelką cenę znaleźć wyjście, by pokonać ograniczenia i żyć na swój sposób.

 

 Pokaz w Zamku Królewskim w Warszawie

 

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na turecką ucztę filmową 13 października o godz. 19:00 do Sali Kinowej. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, ale z powodu ograniczonej ilości miejsc należy się zarejestrować. Można to zrobić dzwoniąc pod numer: (22) 35 55 170 lub pisząc na adres mailowy: wyklady[at]zamek-krolewski.pl.

 

Serdecznie zapraszamy!