Polska pracownia architektoniczna Tremend zdobyła aż trzy nagrody European Property Award 2024. Sukces architektów jest o tyle szczególny, że w międzynarodowym konkursie ich realizacje będą reprezentować nie tylko Polskę, ale też Francję.
Po raz pierwszy nagrody International Property Awards zostały wręczone w 1993 r. w Londynie. Od tamtej pory konkurs stopniowo zdobywał coraz większą popularność i renomę, osiągając międzynarodowy zasięg i przyciągając pracownie architektoniczne z kolejnych państw. Z czasem prestiżowe nagrody zaczęto przyznawać z podziałem na poszczególne regiony świata – w Europie, Ameryce, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie – jako wyraz uznania dla najwyższych standardów realizacji architektonicznych oraz wybitnych osiągnięć pracowni architektonicznych, inwestorów, a także innych podmiotów działających w branży nieruchomości i branży hospitality. Zwycięzcy poszczególnych kategorii z każdego z tych regionów mają następnie szansę wygrać konkurs na poziomie ogólnoświatowym. Nagroda International Property Award jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych międzynarodowych wyróżnień i światowej sławy znakiem jakości, o czym świadczyć może fakt, że przez media nazywana jest często „architektonicznym Oscarem”.
Trzy nagrody dla Tremend
Jednym z predysponowanych do tego tytułu już wkrótce mogą zostać architekci z polskiej pracowni architektonicznej Tremend założonej przez arch. Magdalenę Federowicz-Boule. Pracownia ta zdobyła w tym roku aż trzy nagrody European Property Award, reprezentując przy tym 2 europejskie państwa: Polskę i Francję. Polscy architekci są bowiem zwycięzcami w kategorii “Public Service Architecture” za doceniony w kraju Dworzec Metropolitalny w Lublinie (Polska) oraz w kategorii „Hotel Interior” za klimatyczny projekt wnętrz Meininger Hotel Kraków Centrum (Polska). Sukcesów jednak jest więcej – pracownia Tremend zdobyła nagrodę w tej samej kategorii, „Hotel Interior”, także jako reprezentant Francji. Jury konkursowe oczarowały magiczne wnętrza Alberte Hotel w Paryżu, w projekcie których architekci sięgnęli do wielopokoleniowej, rodzinnej tradycji właścicieli kameralnego obiektu.