W tegoroczne wakacje 84% Polaków planuje podróż. Czy wybiorą urlop za granicą, czy w Polsce? Jakie polskie miasta będą najczęściej odwiedzane? Oraz jakie kraje cieszą się największą popularnością? HRS w ankiecie zapytał Polaków o ich plany wakacyjne. Sprawdź, jakie miejsca cieszą się największą popularnością w 2017 roku

 

Polacy zaplanowali już swoje urlopy. Najwięcej osób wyjedzie na wakacje w sierpniu (aż 36% Polaków) i poświęci na odpoczynek średnio od 8 do 10 dni. Gdzie spędzą urlop? Poznaj miejsca, które cieszą się największą popularnością.

 

Trójmiasto, Kołobrzeg i Zakopane w czołówce wakacyjnych miast

 

Wśród Polaków planujących wakacyjny wyjazd około 34% wybierze urlop w Polsce, potwierdzając tym samym, że nie zawsze trzeba jechać daleko, aby dobrze spędzić dni wolne od pracy. W kraju mamy góry i morze, miasta otwarte na zwiedzających oraz piękne regiony geograficzne o bogatej kulturze. Jednak wśród pełnego spektrum możliwości Polacy najczęściej wybierają urlop nad Morzem Bałtyckim. W tym roku najpopularniejszymi miastami będą Trójmiasto oraz Kołobrzeg. Nie zabraknie turystów także w Zakopanem. Poza dużymi miastami Polacy wybierają się również do mniejszych miejscowości. Zaraz za województwem pomorskim, zachodniopomorskim i małopolskim popularnymi regionami będą województwa warmińsko-mazurskie, śląskie oraz podkarpackie.

 

Europa Południowa, USA, Japonia oraz Dominikana – tam spotkamy najwięcej Polaków

 

Na wakacje za granicą zdecyduje się ponad połowa Polaków, która swójurlop spędzi przede wszystkim w południowej części Europy. Około 33% osób planuje odpoczywać w Hiszpanii i Portugali, 21% zdecyduje się na Włochy lub Chorwacje, a 18% na Grecję. Co ciekawe, popularny od kilku lat Egipt w tym roku odwiedzi jedynie 1% Polaków.

 

Wśród kierunków wakacyjnych podróży znajdują się również USA, Japonia oraz Dominikana. Ten ostatni kraj w szczególności przyciąga turystów prawdziwie wakacyjnym klimatem. Do zaoferowania ma zapierające dech w piersiach wybrzeża np. Punta Cana z pokrytymi białym piaskiem, zachwycającymi plażami czy Cabarete, gdzie miłośnicy sportów wodnych będą mieli pod dostatkiem wysokich fal, idealnych do surfowania. Uwagę turystów przyciąga również stolica Dominikany – Santo Domingo. W mieście zachowały się pamiątki po kolonialnej przeszłości, widoczne m.in. w architekturze brukowanych uliczek i budynków mieszkalnych.

 

Informacje pochodzą z ankiety dotyczącej planów wakacyjnych Polaków przeprowadzonej przez HRS. Wyniki badania zaprezentowane są w infografice. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, ile wydajemy na urlop, gdzie szukamy ofert, kiedy rezerwujemy nocleg oraz jak przygotowujemy się do wakacji, odwiedź tę stronę.

 

Źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/raporty/infografika-wakacje-2017.html